Декомунізація в дії

У Вінниці пропонують перейменувати школу-ліцей імені Дмитра Менделєєва №4 в школу імені Івана Горбачевського. Відповідну петицію з проханням подав вінничанин Роман Костишин, про це стало відомо з опублікованої петиції, повідомляє presspoint.in.ua.

– Расейському націоналісту менделєєву не місце в соборній, сильній та незалежній Україні, – наголошує автор петиції. – У зв’язку з підписанням Президентом Володимиром Зеленським Закону «Про географічні назви», що передбачає так звану «деколонізацію» топонімів (географічних назв) в Україні, прошу перейменувати 4-ту школу-ліцей імені Д.І.Менделєєва в школу імені Івана Яковича Горбачевського.

Однак наразі підтримують її неактивно. За два дні підписали лише 17 голосів з 350 необхідних.

Іван Горбачевський — український хімік, біохімік, гігієніст та епідеміолог, термінограф, громадсько-політичний, освітній діяч. Академік ВУАН (1925 р.), дійсний член НТШ. Іван Горбачевський — кандидат на Нобелівську премію з фізіології та медицини 1911 року.

Автор петиції пояснив, чому пропонує перейменування. Цитуємо текст:

“Окрім закону України про декомунізацію та деколонізацію, Д.І. Менделєєв був кацапським імперіалістом-націоналістом, членом ультраправого монархічного руху «Чорна сотня», яка привселюдно принижувала українців, називала нас «малоросами» та була проти нашої незалежності. Однозначно у воюючій країні, яка 9-й рік захищається від дикого сусіда рашиста, не місце назві школи такої персони, чому можна навчити дітей під такою назвою? Нагадую, що у цій школі досить довгий час були «російськомовні класи». Перейменування — це чудова нагода закрити цю прикру сторінку історії. А вчений Іван Якович, окрім того, що талановитий хімік, до того ж патріот та людина, яка робила свій вклад в розбудову України… “

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені