День села в Юрківцях – уперше

Як розповідає староста села Сергій Ємсенко, який є корінним юрківчанином, його мала батьківщина здавна була відносно великим населеним пунктом. У дореволюційні часи – навіть волосним центром. А ще традиційно славилась найкращими млинами – за якісним борошном селяни їздили сюди на кілька діб навіть за десятки кілометрів.

Село хліборобів, садівників, лісників і тваринників у колишньому Немирівському районі було найбільшим з віддалених. Воно в адміністративному куточку, далеко від жвавих трас. Але населення тут вистачало. Навіть нині мешкає понад 700 жителів, 80 учнів навчаються у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів…

Саме біля неї і пройшов перший в історії День села Юрківці. А найактивнішим організатором і виконавцем виступив очолюваний Надією Шклярук педагогічний колектив, який узяв на себе левову частку підготовчих робіт.  Найвідчутнішу матеріальну підтримку надали: ТОВ «ПК «Зоря Поділля» та місцеві фермери. З бюджету на свято не витратили ні копійки, але воно вдалося.

Відкрили дійство голова Райгородської територіальної громади Віктор Михайленко та вже згадуваний очільник Юрковецько-Рубіжненського старостинського округу Сергій Ємсенко. Вела дійство відома вінничанка Любов Завальнюк. Свої концертні програми запропонували автори і виконавці Роман Зоря, фіналіст пісенного конкурсу «Голос країни» Олександр Онуфрійчук, заслужений артист України Ігор Юрковський.

Ще до цього навколо виставили: дитячі локації, фотозони, безкоштовні батути, провели різноманітні змагання і майстер-класи. Також пройшов гастрофестиваль «Закрутка-фест», збір рецептів та дегустація консервації.

За кілька днів до свята створили комісію з представників інших сіл громади, які об’їхали й оглянули село, визначивши переможців у конкурсах «Двір зразкового порядку» та «Найквітучіший двір». У першій номінації перемогли Ольга та Василь Сироватки, Наталія та Андрій Панченки і Надія Ковтонюк, а в другій – Павлина Кирилюк, Інна Мельник і Ольга Бондаренко. Відповідні відзнаки і вручили їм на святі.

Всім учасникам роздали розкраяні короваї, домашню випічку та пригостили бажаючих запашною рибною юшкою. Жителі села та гості щиро дякували причетним до організації та проведення дійства, яке, на їхню думку, пройшло просто блискуче. На жаль, без ложечки дьогтю не обійшлося…

Звісно, такі свята аполітичні. Але прибула сюди прес-служба однієї з політсил і серед інших наставила мікрофон для коментаря також людині, яка останніми роками, схоже, не плече підставляла, а… ногу. Людей це здивувало.  Особливо тих, хто увесь день пробігав у клопотах, але залишився за кадром. У сільський інформаційний простір втручатися треба дуже акуратно, аби одним розчерком не перекреслити те, в що люди впродовж тижнів душу вкладали.

Василь ГРОМОВИЙ

Фото – із сайту Райгородської громади

Гайсинський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені