«Дерибан» земель чи просто помилка?

Слідчі Могилів-Подільського райвідділу поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури оголосили про підозру у службовій недбалості землевпорядниці однієї з сільських рад. За повідомленням правоохоронців, 27-річна громадянка, не маючи повноважень та законних підстав, сприяла передачі у приватну власність ділянки площею понад 11 га, яка розташована за межами села та належить державі.

Як повідомляє відділ комунікації Національної поліції області, своїми діями ця службова особа завдала збитків державі в розмірі майже 400 тисяч гривень.

Варто зазначити, що згаданій землевпорядниці наразі оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість), а не за статтею про зловживання службовим становищем. Службовою недбалістю закон називає невиконання чи неналежне виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб. Тоді як стаття про зловживання службовим становищем передбачає умисне діяння з метою отримання вигоди.

Якщо вину буде доведено, підозрюваній загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені