Диявол криється в… детальних планах

Нещодавно в обласному центрі відбулися громадські слухання на тему: «Детальний план території, обмеженої вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці».

Йдеться про територію, на якій розташовано Будинок офіцерів, Будинок побуту «Ювілейний» та садиба-музей Михайла Коцюбинського».

Тобто, міськрада знову взялася за масштабний проєкт реконструкцій. Відповідно до оголошеного плану, там же має бути споруджено Сквер пам’яті подолян, які загинули внаслідок ракетної атаки рашистів на місто влітку минулого року.  Сквер заплановано  відкрити якраз на річницю трагедії 14.07.2023 року.

Дизайн проєкту розробляє відома студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби (https://maksymkotsiuba.com/). Результати громадських слухань ще не опубліковані, але за інформацією департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради лише 8 учасників підтримали запропонований Детальний план із 19 зареєстрованих. Відтак буде створюватися спеціальна погоджувальна рада для врахування всіх зауважень та пропозицій громадськості.

Наскільки легітимними і об’єктивними будуть рішення даної ради, питання поки що відкрите. Звісно, варто думати про розбудову міста, але запропонований Детальний план може реалізовуватися десятиріччями, а згаданий сквер на ньому поки що просто чорна пляма. У довоєнний час на даному місці планувалося розміщення дитячого скейт-парку.

Як тут не згадати епопею пішохідного переходу через Барське шосе від трамвайної зупинки по вулиці Стельмаха до житлового мікрорайону неподалік.

Після численних запитів, п’яти років митарств до органів міськради, трьох петицій, звернень від народних і міських депутатів та голови облдержадміністрації – відповідь була одна, як під копірку:  «…буде враховано у Детальному плані». Проте на громадських слуханнях, що відбулися 16.06.2022 року, по  розробленому Детальному плану території, обмеженої Барським шосе, Хмельницьким шосе, Львівським шосе та межею міста Вінниця на зауваження щодо відсутності даного  переходу у Детальному плані начальник відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Самойленко Ю.С. повідомив, що у «Детальному плані саме світлофорні об’єкти не визначаються, але у даному випадку, я думаю, можна зробити виняток і передбачити цей елемент. Єдине, потрібно додаткове погодження з організацією дорожнього руху».

Врешті, за результатами даних слухань вирішили рекомендувати погодження містобудівної документації:  «Детального плану території, обмеженої Барським шосе, Хмельницьким шосе, Львівським шосе та межею міста Вінниця» за умови врахування зауважень та пропозицій, висловлених в ході громадського обговорення та громадських слухань.

Тут варто нагадати, що Протоколом координаційної ради з безпеки дорожнього руху за  №98 від 17.12.2017 року погоджено спорудження регульованого пішохідного переходу від зупинки «Вулиця Стельмаха», а вартість спорудження даного переходу готові оплатити безпосередньо жителі мікрорайону. Проте віз і нині там, точніше нічого, крім розмов, немає.

То чи не повторить Сквер пам’яті  долю Барського пішохідного переходу? Адже від дати проведення громадських слухань по Детальному плану території, обмеженої вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці до дати відкриття скверу – залишається менше півтораста днів. Можливо, диявол криється не в деталях, а саме у детальних планах?

Тим часом, постраждалі від трагедії вінничани не опускають руки, вони об’єдналися в БО «МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ТА ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД РОСІЙСЬКОГО ТЕРАКТУ В МІСТІ ВІННИЦЯ, УКРАЇНА, 14 ЛИПНЯ 2022 РОКУ» з метою координації дій та взаємодопомоги постраждалим.
Ось як коментує ситуацію голова Фонду Дмитро Борівський:
– Пройшло майже 7 місяців з жахливого теракту у Вінниці. На фоні ідентичної трагедії у Дніпрі просто бере розпач та здивування діями нашої місцевої влади. Жодного разу наш мер не зустрівся з родичами загиблих, коли мер Дніпра Філатов був на місці трагедії щодня. Але не для фотосесій для закордонних ЗМІ, а для реальної допомоги та планування подальших дій щодо допомоги всім постраждалим у теракті. Особисто мною було написано не одне звернення, петиція до міської влади, яку підтримала громада Вінниці щодо облаштування Скверу пам’яті загиблим.  Складається враження, що наша влада навмисно не йде на зустріч і не прискорює реалізацію цього проєкту, щоб «не заплямувати» місцями скорботи найкомфортніше європейське містечко фонтанів, дискотек та ТРЦ,   бо це буде відлякувати туристів.»
Враховуючи затягування процесів, родини постраждалих будуть повторно звертатися до органів влади і готові взяти на себе оплату витрат на проєктування Скверу пам’яті. Розраховують на лояльне ставлення скульпторів та митців, а також –  на фінансову підтримку спонсорів та меценатів щодо початку будівництва.
Підтримати фінансово спорудження скверу вшанування пам’яті постраждалих і загиблих вінничан від російської агресії 14.07.2022 року можна за реквізитами:
Рахунок UA8443253650000000260090040062, відкритий в  АТ «Кредо банк», отримувач БО «МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ТА ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД РОСІЙСЬКОГО ТЕРАКТУ В МІСТІ ВІННИЦЯ, УКРАЇНА, 14 ЛИПНЯ 2022 РОКУ», код 44677216.
Юрій КРАКІВСЬКИЙ 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені