Для діалогу з обласною радою

Відбулись установчі збори оновленої Громадської ради, що діє при Вінницькій обласній раді ось уже 16 років.

На питаннях утворення цього постійного виборного дорадчого органу, покликаного забезпечувати участь громадян у формуванні та реалізації державної політики, зупинився Петро Бойко, заступник голови правління Громадської ради. Він зазначив, що Громадська рада при облраді на Вінниччині була створена першою в Україні. Шлях її був непростим: як тернистим, так і успішним. Нормативний документ Кабміну, що регламентував роботу ГР, вийшов значно пізніше, тому доводилось до всього доходити самотужки. За цей період змінилось 6 голів Громради, змінився і її склад, зате вдалось визначитись із методами діяльності, віднайти правильний алгоритм дій…

Коротко проаналізували роботу за своїми напрямками члени правління Л. Грабович, П. Продивус, О. Гуменна. Вони акцентували увагу на окремих напрацюваннях, зокрема, що в кожній комісії обласної ради було забезпечено представництво від ГР, члени ради мали можливість брати участь у сесійних засіданнях з правом дорадчого голосу, у роботі конкурсних комісій, у формуванні Стратегії розвитку Вінниччини. Налагоджено співпрацю з департаментами ОДА.

Більш детально, з використанням ілюстрованої презентації, охарактеризувала роботу Громадської ради її голова Наталія Морозова. За її словами, Громадська рада дала життя програмам, що стосуються роботи з молоддю, патріотичного виховання, соціального захисту тощо. У 7-му скликанні громадськими організаціями було реалізовано ряд проєктів та ініціатив за підтримки ГР.

У зборах взяли участь 43 представники різних громадських організацій області. Цього разу до Ради увійшли і представники професійних спілок. По завершенні звіту та його обговоренні перейшли до формування керівних органів ГР. Відкритим голосуванням одноголосно головою Громради знову обрали Наталію Морозову. До правління Громадської ради при облраді увійшли 5 заступників голови – Олександр Галаченко (Федерація профспілок Вінницької області), Петро Бойко (ГО «Асоціація ветеранів силових структур України»), Олена Гуменна (ГО «Результат»), Павло Продивус (ГО «Вінницька обласна асоціація ендокринологів»), Вадим Кудіяров (ГО «Всеукраїнський рух «Гідність нації»). Також обрано секретаріат – Валентина Кичак («Вінницька обласна рада жінок України», Людмила Кулик (ВООТ «Знання») та Володимир Воловодюк (Крайове товариство «Вінницький козацький полк ім. І. Богуна») – який очолила Валентина Кичак. Сформували і профільні комісії та обрали їх очільників.

Валентина ТРАЩУК,

голова Липовецького осередку Профспілки працівників державних установ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені