Для порятунку «Трьох ставків»

об’єднують свої зусилля небайдужі жителі Городківської громади

Вирішити екологічну проблему урочища «Три ставки» хочуть у Городківці (нині Тульчинського району). Зокрема, про цю ініціативу розповідає активіст Андрій Перевертаний на фейсбук-сторінці «Будуємо Гродківку разом». За його словами, не можна стояти осторонь і спостерігати, як занепадають ставки, що колись були улюбленим місцем відпочинку.

За словами пана Андрія, суть екологічної проблеми на території цих ставків у тому, що наповнення водою нижніх шарів залежить від поверхневого утиску джерел, а замулення і заростання очеретом призводить до того, що джерела пробиваються в інші місця та змінюють напрям підземних течій. Тому потрібно провести очищення від мулу та обережне зачищення джерел, щоб не зрушити баланс притоку та тиску водного дзеркала на водоймі. Також треба провести благоустрій території для відпочинку городківчан, а ще зариблення – відповідно до об’єму навантаження на екосистему внутрішнього середовища.

Оформлення документації, робота техніки з розчищення мулу та заростей очерету; прорідження кущів, які нахилились на ставок; завезення піску для облаштування пляжної зони; зариблення; облаштування кладки – все це потребуватиме певних витрат. Орієнтовна вартість цього екологічного проєкту – близько 250 тис. грн. Активісти вже розпочали збір коштів, проте зібрали наразі лише кілька тисяч.

– Сам я не впораюсь, тому прошу допомогти репостом, лайками, бо так працює алгоритм «Фейсбуку», щоб це побачило більше людей, – каже Андрій Перевертаний. – Прохання долучатись як фінансово, так і працею. Але працею після того, як назбирається певна сума, щоб врегулювати питання з документами, оскільки даний тип робіт підлягає проведенню аукціону, залученню екологічної служби, в додачу – розробленню проєкту розчищення для правильного підходу. Потрібно довіритись професіоналам. На жаль, через занедбання стану ставків просто почистити та вибрати мул буде неможливо, адже можна пошкодити артеріальні зони без відповідних на те знань… Якщо у когось є можливість долучити соціальні грантові проєкти – теж не залишайтесь осторонь проблеми.

А ще деякі городківчани кажуть, що «не завадило б запитати з тих, хто довів ставки до такого стану». Мовляв, майже два десятиліття тому водойми віддали в оренду, але користувачі спромоглися тільки «забрати рибу, спустивши воду, і вирубати верби».

Збір благодійних коштів для проєкту відновлення «Трьох ставків» здійснюється на рахунок Мобільного банку «Монобанк»: 5375 4115 0156 9037. Звіт про всі надходження оприлюднюється, також невикористані кошти (якщо раптом будуть зайві) планується розподілити між вкладниками та повернути.

Андрій Перевертаний висловлює надію, що відновленням ставків справа не завершиться, а будуть ще й інші не менш важливі проєкти – облаштують краєзнавчу місцину, розвиватимуть туризм, що сприятиме самозайнятості жителів громади.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені