«Для Уланова все тільки починається…»,

– переконаний в.о. голови Уланівської сільської територіальної громади Олександр Гоцуляк.

Напередодні святкування Дня Незалежності України в Уланові провели перший міжнародний кулінарний фестиваль «Картопля по-уланівськи». Святкове дійство мало на меті популяризацію унікальних страв подільської кухні та зібрало чимало любителів картопельки з часничком авторства відомої на весь пострадянський простір простої сільської кухарки Глафіри Дорош, яка, незважаючи на спокусливі пропозиції залишити рідне село і переїхати на роботу до Москви – відмовилася і жодного дня не пошкодувала про свій вибір.

Культова страва від пані Дорош смачна та проста в приготуванні. Вона блискавично посіла чільне місце в ресторанному меню та стала  найулюбленішою стравою у вінницьких господинь.

Окрім частування та дегустації уланівської картоплі, програма фестивалю була більш ніж насиченою. Свій майстер-клас для усіх присутніх провів Ігор Місевич – зірка телепроєкту «МайстерШеф», також можна було переглянути творчі презентації сіл, які входять до складу Уланівської сільської громади, та ознайомитися з експонатами мінімузею Глафіри Дорош. Розважальну частину дійства на себе перейняли музичні колективи-гурти «Глорія», «Водограй», «Медовий полин» та сольні виконавці.

Малеча розважалася на атракціонах та ласувала кольоровою солодкою ватою, а дорослі глядачі юрмилися за наїдками та напоями, збиралися гуртом, танцювали, співали і веселилися на повну.

– Ідея створення фестивалю належить мені, – розповідає секретар сільської ради та за сумісництвом в.о. голови громади Олександр Гоцуляк. – Побувавши на Тульчинському «Операфесті», я сповнився думкою, а згодом і бажанням зробити щось подібне і у нас в Уланові. Знадобився рік, аби виносити і реалізувати цей проєкт. Зокрема, сама підготовка до свята зайняла два місяці. Нам допомагали місцеві волонтери та меценати, завдяки яким ми й спромоглися зробити даний фестиваль у такий короткий термін. Ніхто не очікував великої кількості відвідувачів, хоча я передбачав повний аншлаг. За підсумками фестивалю ми зробили відповідні висновки щодо місць роздачі їжі, швидкості її приготування, сміттєвих баків на території та кількості зон для відпочинку. Плануємо зробити цей фестиваль щорічним, але це стане можливим, якщо громада буде не проти, а новий голова, хто б це не був, підтримуватиме започатковану традицію.

– Я відвідував багато обласних фестивалів і можу з гордістю стверджувати, що це один із найкращих з головною гастрономічною складовою. Вважаю, що як для першого разу, нам все вдалося. Для Уланівської громади все тільки починається, а картопляний фестиваль став лише першим дзвіночком для розвитку та популяризації нашої територіальної громади не лише в області, а й в Україні, – переконаний пан Олександр Гоцуляк.

Фестиваль відвідала Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені