Домоглися звернення до Президента

Сьогодні мешканці Вінниці знову вийшли на мітинг проти підвищення тарифів на газ та електроенергію, а також вимагали скасувати плату за транспортування газу, електроенергії та води. Акцію протесту влаштували не лише під стінами міськради, як це організували недільного дня, а й під обласною радою.

Мітингарі вкотре зібралися, аби «достукатися» до депутатів, які цього дня прибули на свої сесії (проведення міської та обласної сесій цього разу збіглося). Спочатку активісти стояли з плакатами біля мерії, але, за їх словами, там «видєлувалися» і на них практично не зважали. Єдине, на що пристали, то це  розглянути прохання висунутих громадою активістів та включити до порядку денного засідання питання про звернення депутатів до Президента задля перегляду встановлених тарифів. Але чи дійсно дане питання розглядалося депутатами вінницької ради – невідомо.

Ліпше ситуація склалася біля обласної ради. Поліція не заважала уповноваженим особам зайти та навіть супроводжувала по будівлі. За деякий час один з активістів руху – Олександр, спустився до людей та розповів останні новини.

– Нам сказали, що зараз депутати голосують по нашому питанню. А один чоловік вийшов із зали і повідомив, що вже навіть позитивно проголосували. Нам допомогли скласти звернення до губернатора і порадили подивитися сесію онлайн, щоб побачити все на власні очі. Добре, що на засіданні був присутній представник Президента, може, це нам якось допоможе. Ви повинні зрозуміти, що вінницькі депутати голосують не за зниження тарифів, а лише за звернення до Глави держави, – звернувся до мітингувальників чоловік.

Журналісту «Вінниччини» активісти наголосили, що сьогодні на мітинг людей зібралося небагато – зо дві сотні, але в неділю мітингувальників прийшло понад тисячу. За їхніми словами, інформацію з приводу кількості незадоволених цілеспрямовано занижують та подають таку, що не відповідає дійсності.

– Ми не прийшли воювати з владою, ми просто хочемо бути почутими, і щоб Президент знав про ситуацію, яка склалася довкола тарифної політики держави на місцях, – наголосили активісти.

Нагадаємо, з січня 2021-го року підвищилися тарифи на розподіл газу. Зросла ціна і на сам газ для побутових споживачів приблизно на 14 %. Це без урахування вартості доставки. Крім того, уряд скасував пільговий тариф на електроенергію. Було 90 копійок за перші 100 кіловат, а з 1 січня діє фіксована ціна – 1 гривня 68 копійок за кіловат.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені