Дрифтер «наїхав» поліцію… прогнозовано

У «Кримінальній хроніці» 12 січня ц. р. надруковано розповідь «Змішав алкоголь і наркотики – потягнуло на «забуте». Тобто йшлося про колишні й нинішні випадки оголень деякими громадянами з метою приниження інших, у тому числі – і правоохоронців. Але якщо раніше вже немолоді жінки спішили показати переважно свою «задню частину», то сучасні чоловіки «віддають перевагу» передній. Хоча й бувають винятки…

На нашій сторінці 26 січня ц. р. центральним матеріалом був «Нахлинули дрифти». Розповідалось у ньому про збільшення числа любителів із своїх машин робити в людних місцях своєрідні розважальні «дзиги», що дуже небезпечно. Найбільше уваги в публікації приділялось «фокуснику» з Молдови, тому дещо в тіні залишився один із вінницьких «героїв». Можливо, аби посилити увагу до своєї персони, він вдався до деяких нестандартних дій, після чого з’явилося, якщо скорочено, таке повідомлення  ГУ НП у Вінницькій області.

Вінницького дрифтера притягують до відповідальності за хуліганство. Він неодноразово порушував правила дорожнього руху, ігнорував закон. Знімав свої дії на відео та хизувався у соцмережах зневагою до законодавства та працівників поліції. Оприлюднив у соцмережі відео, яким демонструє свої оголені сідниці, і з використанням нецензурної лексики адресує його поліції. Нинішнього року двічі притягувався до адмінвідповідальності за небезпечні маневри тротуаром на авто. Суд позбавив його прав через п’янку за кермом. Йому загрожує до 15 діб адмінарешту.

Як бачимо, почалось! У першій із згаданих публікацій ми прогнозували, що надмірна демократизація в нашій країні може серед іншого повернути «моду» на всілякі оголення, бо законодавство країни виявилось не готовим до цього. Рік лише почався, а одна особа вже стільки встигла наробити – хоч ціле відділення коштом платників податків заради неї утримуй! Таке враження, що і згадуваним молдованином, який прибув з Росії, і цим вінничанином хтось звідкілясь «диригує», аби вони відволікали поліцію від своїх обов’язків, пов’язаних з виконанням куди важливіших і складніших завдань. А таких у воюючій, будемо говорити прямо, країні вистачає. І хай не здаються комусь ті оголення такою собі дрібничкою: це, однозначно, дії, спрямовані на розхитування держави. Свідомі чи несвідомі дії, необхідне визначення в кожному конкретному випадку.

На жаль, певне пом’якшення законодавства та прагнення поставити крапку в колишньому міліцейському свавіллі вже призводять до інших крайнощів. Нинішня переважно освічена молодь дуже багато знає про свої права, зате про обов’язки часто забуває. Як не в одному, то  іншому місці  хулігани поліціянтів побили. Зустрічалась навіть інформація, що якогось бідолаху з погонами два виродки… зґвалтували. Деталі не повідомляються, може, це була реакція і на його якийсь грішок. У будь-якому разі такі випадки аж ніяк не сприяють піднесенню авторитету НП, якій і без того занадто часто доводиться виправдовуватись.

Принагідно не можна обминути ще однієї теми. З повагою ставлюся до гендерної рівності як такої, але окремо хочеться торкнутися зрослої популярності професії офіцера поліції серед дівчат. Схоже, окремі надивились серіалів про Каменську чи інших подібних жінок-законниць і подалися туди, не подумавши, образно кажучи, про свої ледь за півтора метра зросту і ледь за п’ятдесят кіло ваги. Як такій пов’язати дужого рецидивіста? А бажання мати нігтики довшими за пальчики… Спробуй такими, наприклад, терміново набрати новий телефонний номер чи виконати іншу професійну роботу за нештатної ситуації. Очевидно, варто вибирати з двох одне: або облюбовану професію, або рекордних розмірів манікюр.

Звісно, цією публікацією не закликаю круто повертатись до відносно далеких часів, коли, приміром, в Оратові майор Левчук, а в Ковалівці під Немировом капітан Топольський з «кличківськими» фігурами так могли взяти хуліганів-початківців «за шкірку», що в тих одразу штанці мокріли і назавжди зникало бажання поринути у злочинний світ. Але в цей непростий для країни час суспільство на фактах зневаги до правоохоронців мало б поставити крапку. Звісно, разом із самими стражами порядку.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені