Дров’яний бум

Останніми роками у системі лісгоспів Вінниччини спостерігається тенденція до збільшення обсягів реалізації паливних дров на енергоринок області. Нинішньої осені, під час різкого похолодання, споживачі ставали в чергу за дровами, створюючи справжній ажіотаж на купівлю дерев’яного палива.

Держлісгоспи Вінниччини у цьому році уже реалізували понад 280 тис. кбм дров, з них в область надійшло більше 190 тис. кбм. Однак ще понад 10 років тому реалізація паливних дров була у межах 70-80 тис. кбм за рік.

За 11 місяців поточного року на енергоринок направили 192 тис. кбм дров, з них населення придбало понад 17 тис. кбм, заклади освіти – 19 тис. кбм, охорони здоров’я – 2,3 тис. кбм, соціальної сфери – 3,2 тис. кбм, інші підприємства, організації – 39 тис. кбм. І це ще не остаточна цифра, адже календарний рік ще триває.

Тенденція на дров’яний бум спостерігається протягом останніх років, точніше після 2014-го. Саме тоді через війну на Сході українці почали переходити на опалення дровами. Причому як приватні споживачі, так і підприємства, організації бажають стати енергонезалежними від природного газу. Тож фахівці прогнозують збільшення обсягів реалізації дров і в майбутньому.

– Основна причина зростання попиту на дров’яну продукцію – хвилювання населення стосовно нестабільності забезпечення природним газом. Крім того, важливим є питання економії. Сучасні твердопаливні, піролізні котли з високим коефіцієнтом корисної дії дозволяють отримувати набагато дешевше тепло. Адже відомо, що опалення дровами майже у 2,5 раза дешевше, ніж газом. 1 кбм дров замінює використання 200 кбм природного газу. Тому все більше споживачів переобладнують сучасні та ефективні котельні із дров’яним опаленням, – розповів заступник начальника Вінницького ОУЛМГ Андрій Колчанов.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

за матеріалами пресслужби Вінницького ОУЛМГ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені