Діти знайшли і віддали гроші

Незвичний дарунок напередодні свого 87-річчя отримав житель села Обухів Мурованокуриловецької громади Федір Васильович Свитюк. Він загубив гроші, а їх знайшли діти-переселенці й повернули власнику. 

Про цей випадок повідомив у корпункт «Вінниччини» староста Обухівського старостинського округу Василь Гук. «Це сталося в суботу 26 листопада, – сказав Василь Арсенійович. – Того дня літній чоловік прийшов на пошту отримувати пенсію і субсидію. Перерахував 3754 гривні, виписав газету, а решту поклав до кишені куртки. Можна лише  уявити його розпач, коли виявив вдома втрату…»

А тим часом подальші події розгорталися таким чином.

Випадково на знахідку неподалік пошти натрапили підлітки Гліб та його молодший брат Макар. Вони одразу звернули увагу на прізвище в квитанції на газету і почали шукати власника. Пішли в місцевий магазин і стали розпитувати, хто він і де проживає. За вказаною адресою знайшли будинок Федора Свитюка, але його не було вдома. Потім діти вчинили дуже розумно – віддали гроші поштарці Тетяні Пастух з умовою, що вона поверне загублене. 

Гліб і Макар Куликови не місцеві. У квітні вони приїхали з татом Миколою, мамою Мариною і бабусею Зоєю в Обухів із Добропілля Донецької області. Глібу чотирнадцять років, а Макару – вісім з половиною.

– Я уже й не думав, що гроші знайдуться, це для мене дуже велика сума, – розповів  телефоном Федір Васильович. – Якраз тоді проходила похоронна процесія, і я, пам’ятаю,  витягував з кишені носовик, й заодно вислизнув згорток з грішми, добре, що загорнув їх у квитанцію. Уже в понеділок на ринку поштарка віддала мені всі гроші. Я прийшов до старости села і попросив організувати зустріч з цими благородними дітьми. Був лише Макар, а Гліб поїхав у гості до родичів на Донеччину. Звісно, з вдячності я дав їм на цукерки, а батькам передав глибоку вдячність за таке правильне виховання синів. Не знаю, чи всі дорослі змогли б так вчинити, а діти розчулили мене до сліз.

Віктор ЗЕЛЕНЮК

На знімку: Федір Свитюк і Макар Куликов

Фото Ірини Павлюк. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені