Діти – фронту!

У Жмеринському «Гончаренко центрі» на заняттях юних любителів техніки діти навчалися ремонтувати рації та павербанки для військових. Разом із вчителями вони полагодили 12 павербанків та 4 рації, які потім передали захисникам.

Раніше юні техніки навчалися ремонту побутових приладів, тепер – зосередились на потребах фронту. Сам «Гончаренко центр» у Жмеринці під час війни перетворився на спільне місце роботи для вимушених переселенців і продовжує працювати в освітньому напрямку.

– Коли виросту, мрію працювати в аеророзвідці та ремонтувати танки, дрони, «байрактари», літаки, – розповідає 8-річний Ростислав Боровський, учень Центру.  – Поки що вчуся, сьогодні навчалися ремотнуватирації. А на минулому занятті лагодили павербанки та ліхтарики. Я думаю, що це потрібні речі для наших захисників, – каже Ростислав.

Як зазначила директорка «Гончаренко центру» в Жмеринці Катерина Семесь, ідея щодо рацій народилася вже під час війни, хоча технічний гурток працював і до того:

– Діти відвідували заняття ще до війни. Вчилися, як полагодити будь-яку техніку, побутові прилади – від чайників і пилососів до комп’ютерів. Нещодавно наш викладач приніс рації, які були в неробочому стані та запропонував відремонтувати їх на заняттях і передати військовим. Діти цю ідею підтримали.

– Через Центри проходять сотні коробок з допомогою, яку наша команда надсилає у найгарячіші точки країни. Але важливо, що ми продовжуємо працювати також і в освітньому напрямку, навчати, розвивати дітей. Англійська, творчі майстер-класи та уроки – все це допомагає малечі адаптуватися у цей складний час. Нещодавно у нашому центрі в Жмеринці волонтерка, переселенка з Донбасу, провела майстер-клас для зовсім маленьких діточок та їхніх мам з виготовлення патріотичних букетів. А від наших юних техніків, які ремонтують рації для фронту, я просто у захваті. В України світле майбутнє, якщо у нас ростуть такі талановиті діти! – підкреслив народний депутат, засновник мережі Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, з початку війни освітня мережа «Гончаренко центрів» перетворилися на систему волонтерських хабів по всій країні, які займаються допомогою фронту та біженцям. Командою центрів зібрано понад 120 тонн «гуманітарки», майже 1000 бійців забезпечено речами першої потреби, формою, тактичним взуттям, захисним спорядженням, передано на фронт 3 тепловізори та 10 автомобілів для виконання бойових задач.

Пресслужба мережі «Гончаренко центр»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені