Живи, Павлику, живи!

У центрі уваги громадськості знову Павлик Лутковський, той самий хлопчик, який торік став наймолодшим пацієнтом України, хворим на COVID-19. 13 хвилин лікарі виводили тоді дитину із стану клінічної смерті  і впродовж трьох тижнів дві бригади медиків безперервно чергували біля Павлика. Він одужав, але сьогодні знову у реанімації. В тій самій палаті, на тому ж ліжку…

13 березня каретою «швидкої допомоги» хлопчика доставили із села Борівка Чернівецької територіальної громади в Могилів-Подільську окружну лікарню. Цього разу його рятують від цілого «букету» важких хвороб.

За словами лікаря-анестезіолога Олега Хухлея, Павлика привезли до них з двобічною пневмонією, деструкцією легень, критичним рівнем сатурації, правобічним пневмотораксом і накопиченням гною. Також у хлопчика енцефалопатія, він не контактний, непритомний. Його одразу підключили до апарату ШВЛ.

Минулорічне лікування не пішло дитині на користь. Хоча після тримісячного перебування у Вінницькій обласній дитячій лікарні хлопчик вже реагував на світло та звуки, міг тримати іграшку в руці. Але за час перебування удома, в багатодітній сім’ї, де є ще четверо дітей, стан малюка погіршився. Дитина вкрай ослаблена, дуже виснажена і недоглянута, із великими ділянками застарілих пролежнів і критично низькою вагою тіла. У свої три роки хлопчик повинен виглядати далеко не так…

Все це, імовірно, через те, що Павлик мало рухався або ж підчепив інфекцію, кажуть лікарі.

А керівництво місцевої громади запевняє, що родина благополучна, на обліку у соцслужбах не перебуває. У свою чергу мама Павлика Аліса дивується, чому хлопчик знову захворів. В інтерв’ю журналісту телеканалу 1+1 вона сказала: «З дитиною було все нормально. Ми самі не знаємо, звідки воно могло узятися. Одного дня в Павлика почалася задишка, на другий – підскочила температура і впав тиск…».

А тим часом медики в черговий раз намагаються врятувати хлопчика.

Живи, Павлику, живи!

Віктор Зеленюк

Могилів-Подільський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені