Журналістка потребує допомоги

Інна Миколаївна Медведєва багато років віддала роботі у пресі – спочатку працювала в Ладижині у тамтешній газеті, згодом у редакції «Вінниччини». Багатьом читачам запам’ятались її гострі та зворушливі публікації. На жаль, нещодавно наша колега змушена була залишити улюблену журналістську працю через проблеми зі здоров’ям. А зараз переживає, що втрата зору може позбавити її можливості не лише писати, а й читати і просто бачити навколишній світ.

«Мені треба якнайшвидше прооперувати ліве, відносно здорове око, – каже Інна Медведєва. – Відносно здорове тому, що правим я бачу тільки великі добре освітлені об’єкти і, власне, користуюся ним, щоб не натикатися на стовпи й дерева. А ліве в мене молодчинка і боєць, в ньому аж 15% зору. Ним я бачу головне – букви! Завдяки лівому оку я пишу, а завдяки тому, що пишу і трохи читаю, як каже психотерапевт Ольга Петрівна Мостова, я ще не зовсім «тю-тю» (ну, вона вживає інші слова)… Біда підкралась у вигляді мембрани лівого ока. Протягом року вона була маленька, і раптом за останній місяць виросла вдвічі…».

Шанс позбутися цієї мембрани на оці може дати складна мікрохірургічна операція – вітректомія. Лікар-офтальмолог наголошує: якщо зробимо операцію зараз, збережемо 15% зору, якщо завтра – збережемо 10%, якщо післязавтра… Найголовнішою причиною, чому операція потрібна негайно, є загроза, що в будь-який момент мембрана зірве сітківку ока, і тоді наша колега вже не зможе бачити жодної літери жодного розміру…

Вартість цієї операції – 100 тисяч гривень. Це обумовлено високою ціною справді ювелірних одноразових інструментів закордонного виробництва. І ці сто тисяч (гривень, не доларів!) для Інни та її чоловіка Віктора є непідйомною сумою. Продати у них нема що – навіть однокімнатну квартиру подружжя спромоглося купити лише кілька років тому, причому довго потім вилазили з боргів, а ремонт і досі не зробили.

«Ми ніколи не пили, не грали в карти і рулетку, не їздили на курорти (жодного разу нікуди), не купували нерухомість і машини, завжди працювали… А грошей так і не наскладали», – говорить Інна Миколаївна. Їй дуже незручно просити допомогу для себе, адже все життя звикла писати про проблеми інших і своїм журналістським словом допомагати іншим людям. Але друзі таки переконали розпочати збір коштів, аби зберегти хоча б рештки зору.

«Лікар каже, що потрібно використати будь-який шанс. Я не дитина, якій потрібна операція за кордоном, не потребую пересадки серця, лікування в Ізраїлі, хіміотерапії… (останнього, може, й потребую, але поки що цього не знаю, бо КТ пухлини, яка в легенях, досі не зробила, не до неї зараз). Тому не кажу: «якщо кожний дасть по гривні»… Не треба, щоб «кожний». Але, можливо, хтось, якийсь ангел во плоті захоче допомогти саме мені…».

Надати благодійну допомогу на лікування Інни Миколаївни Медведєвої можна за такими реквізитами: рахунок у «ПриватБанку» – 5167985660993585; рахунок на «YooMoney» – 410015446648271.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені