Забрали землю в УПЦ МП

Вінницька обласна рада прийняла рішення щодо діяльності УПЦ МП на території регіону, яким передбачено розірвання договорів оренди майна та земельних ділянок з релігійними організаціями, що мають приналежність до Росії. За відповідне рішення проголосували 58 депутатів з 60 присутніх, зазначається на delo.ua.

Рішення облради ухвалили через антиукраїнську та антидержавну позицію переважної більшості релігійних організацій УПЦ МП, а також через непоодинокі факти колаборації з державою-окупантом.

Крім цього, облрада посилається на рішення Конституційного суду від 27 грудня 2022 року, яким він визнав закон, що зобов’язує УПЦ МП вказати у своїй назві її приналежність до Росії, таким, що відповідає Конституції. Протягом останніх років обласною Радою з цією церквою не були подовжені попередні та не укладалися нові договори оренди будівель та землі, які є спільною власністю територіальних громад. Найближчим часом Рада проголосує за заборону російської церкви в Україні.

– Своїм рішенням обласна Рада припиняє договори оренди нерухомого майна, земельних ділянок та забороняє будь-яке користування майном (в т. ч. договори про спільну діяльність), що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області, з релігійними організаціями УПЦ в єдності з Московським патріархатом, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, обласна Рада рекомендує Вінницькій обласній військовій адміністрації провести інвентаризацію земельних ділянок та релігійних споруд, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності та передані в користування релігійним організаціям УПЦ МП.

– Триває повномасштабна війна Росії проти України. І в нашій державі – не місце колаборантам і зрадникам, які діють «під крилом» російської церкви та пропагують ідеологію ворога. Московська церква має бути заборонена! Не тільки на Вінниччині, але й на всій території країни. Своє слово обов’язково має сказати Верховна Рада. Саме на рівні держави мають бути врегульовані питання неможливості існування релігійних організацій, які підтримують окупанта. У московської агентури не повинно бути жодної можливості для реваншу, – зазначив голова облради В’ячеслав Соколовий.

За його словами, облрада вдруге звернулися до парламенту та закликали народних депутатів невідкладно розглянули відповідні законопроєкти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені