Забути мову ворожнечі

У селі Четвертинівка Гайсинського району з нагоди 370-ї річниці битви під Батогом відбулась культурно-мистецька акція духовного єднання польського та українського народів.

У ній взяли участь представники місцевої громадськості. Зокрема, культурно-мистецької платформи творчих спілок Гайсинського та Тульчинського районів, працівники Тульчинського краєзнавчого музею, Музею Батозької битви (с. Четвертинівка), представники Тростянецької селищної ради, польської громади, а також духовенство від ПЦУ та Української римо-католицької церкви.

Акція не була надто публічною та відкритою, оскільки в умовах воєнного стану заборонено залучати велику кількість людей, тому організатори максимально обмежили кількість учасників, але при цьому «замовчати» 370-ту річницю битви під Батогом і наративи сьогоднішнього дня, коли Україна вкотре виборює право на свою державу, а Польща є головним партнером та союзником, було б неправильним.

Відтак, учасники мали на меті наголосити на взаємному примиренні двох слов’янських народів, віддати належну шану пам’яті загиблим у Батозькій битві, а також створення біля Четвертинівки історико-культурного заповідника з облаштуванням всієї необхідної інфраструктури.

Андрій СКАКОЖУБ,

координатор культурно-мистецької платформи

творчих спілок Гайсинського та Тульчинського районів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені