Загроза Воловодівській школі

У цього рівнинного степу, розділеного навпіл невеликою річкою Сібок, драматична історія. Головним селом тут завжди було Обідне, ставши волосним центром, а потім ненадовго – навіть районним. Згодом навколишні населенні пункти приєднали переважно до Вороновиці. А коли тамтешній район потрапив під укрупнення, Обідне з Воловодівкою та селищем Шевченка опинилися в уже колишньому Немирівському районі, Війтівці – в Липовецькому, а решта сіл – у Вінницькому. Коли вже у наш час почалося створення об’єднаних територіальних громад, віддалений північний трикутник району об’єднався з Ковалівською ОТГ.

А освітні проблеми в цих селах вирішили розв’язати таким чином. Оскільки Воловодівка посередині між Обідним та Війтівцями і мала надійні приміщення, то саме тут 2015 року відкрили школу І-ІІІ ступенів і дитсадок. Бо й з Війтовець сюди в рази ближче, ніж в Іваньки того ж Липовецького району. Бракувало до Воловодівки лише твердої дороги. Її й насипали, а потім, на жаль, дещо «замісили». Але не це виявилося головною проблемою. Коли вже Ковалівська ОТГ об’єднувалась з Немирівською, а Воловодівка й Обідне подались до Вороновицької ОТГ, оту «троїсту» школу раптом… загубили.

Про Ковалівську сільраду як юридичну особу вже починають потихеньку забувати, а керівники Немирівської міської та Вороновицької селищної рад продовжують сперичатися, хто саме має оплатити використаний на опалення природний газ. За попередній місяць намотало понад 21 тисячу гривень, а лютий, як бачимо, іще холодніший. Газовики погрожують відключенням, а директор Воловодівської школи Л. Сологуб змальовує жахливу ситуацію, якщо це, не дай Боже, реалізують. Школи як такої не стане!

– Учнівський колектив уже й без того розвалюється, – говорить Любов Сергіївна. – Понад десяток війтовецьких діток почали їздити в далекі Іваньки. Це для нас велика втрата. З Вороновиці нам уже зарплату заплатили за той період, відколи ми їхні, навіть частково лютий проавансували. А хто оплатить той період, коли ми були невідомо чиї, досі не ясно.

– Скільки дітей навчається з Воловодівки, а скільки з Обідного?

– Відповідно 21 і 17. У садочку воловодівських також більше.

Ось що робить із селом школа! В усі роки друге з цих сіл було більше, ніж перше. Наявність та відсутність навчального закладу поміняла їх місцями. А якщо найближчим часом за газ не знайдеться кому заплатити, з обох сіл мало що залишиться. Воловодівські педагоги б’ють в усі дзвони, але поки що жодна інстанція не відреагувала.

Микола КАВУН,

власкор «Вінниччини»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені