Задля підвищення боєздатності

Вінницькі рятувальники отримали нову пожежну машину на 5 тонн води та 500 літрів піни. Це перша така автоцистерна в автопарку вінницьких пожежників.

Як пише на своїй фейсбук-сторінці міський голова Сергій Моргунов, із таким запасом не доведеться дозаправлятися під час гасіння пожежі. Інші подібні моделі мають меншу місткість.

Авто обладнане пожежним вентилятором для видалення диму, що, за словами фахівців, збільшує шанси на порятунок постраждалих.

– Важливо, щоб екстрені служби отримували належне державне забезпечення. Проте і територіальна громада системно підтримує вінницький гарнізон ДСНС. За останні роки передали чотири спецавтомобілі, а також інше спорядження та  спецодяг на понад десять мільйонів гривень, – ідеться у дописі.

Як повідомляється, машина куплена за державні кошти, її вартість складає 7 мільйонів гривень.

Начальник ДПРЧ №3 Костянтин Міщук розповів, що новий спецавтомобіль має підвищену прохідність та більшу кількість запасу вогнегасних речовин – води та піноутворювача. Вона може доставити 5 тонн води, а ті автоцистерни, які були у розпорядженні Служби раніше, розраховані на 4 тонни.

– Автоцистерна обладнана сучасним оснащенням, тут є компресор для заправки апаратів, компресор для підкачки коліс, переносні радіостанції, групові та індивідуальні ліхтарі, – зазначив він.

Довідково.

Відповідно до муніципальної Програми поліпшення техногенної та пожежної безпеки в населених пунктах, що входять до Вінницької МТГ, а також матеріально-технічного забезпечення підрозділів Вінницького міського управління Головного управління ДСНС України у Вінницькій області впродовж 2016-2021 років з міського бюджету профінансовано 10,6 млн грн.

Зокрема, у 2016 році було виділено 650 тис. грн. З них: 200 тис. грн – на придбання паливно-мастильних матеріалів, 450 тис. грн – придбання аварійно-рятувального обладнання, спеціального оснащення, спеціального та повсякденного робочого одягу, взуття та засобів індивідуального захисту.

У 2017 році виділили 2,2 млн грн для придбання спеціальної аварійно-рятувальної машини САРМ-С (ГАЗ-33023).

У 2018 році – 2,9 млн грн на купівлю пожежного автомобіля.

У 2019 році направили 3,4 млн грн для придбання пожежного автомобіля першої допомоги. Ще 500 тис. грн виділили у 2020 році на придбання аварійно-рятувального обладнання, спеціального оснащення, спеціального та повсякденного робочого одягу, взуття та засобів індивідуального захисту.

У 2021 році виділили 1 млн грн, з них: 800 тис. грн – на придбання легкового спеціалізованого автомобіля, 200 тис. грн – на 87 робочих зимових курток.

Підготував Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені