Зайві яйця

Один чоловік звернувся на тематичну інтернет-сторінку з птахівництва, описавши таку проблему: «Мої молоді кури тільки почали нестися, а я зовсім новачок у цій справі. Але зараз у мене тільки 4 курки, а я збираю 5 яєць за день. Тому я почав шалено шукати публікації, намагаючись з’ясувати, чому одна з моїх курей несе два яйця на день. Та більшість із того, що я знайшов, – це повідомлення, що люди іноді сприймають курку за півня і дивуються, коли «півень» несе яйце. Але ж у мене в курнику лише 4 курки, без півня, і більше нема від кого отримати зайве яйце. Може, одна з моїх курок має якісь відхилення?».

Більш досвідчені люди почали писати йому, що яйце в організмі курки формується як мінімум 24 години; що навіть на птахофермах за допомогою особливих кормів і маніпуляцій з освітленням (буває, штучно роблять для несучок добу тривалістю, скажімо, 22 години замість 24-х) можна отримати від однієї курки хіба що 11 яєць за 10 днів, але аж ніяк не два за добу; також, що курка може знести два яйця протягом доби, але вони будуть без шкаралупи, і статись таке може лише раз, а не регулярно…

«Тому я купив кілька камер відеоспостереження, – продовжив птахівник-початківець розповідь про «розслідування» своєї проблеми з зайвими яйцями. – Ми все одно планували їх встановити. Одну камеру я направив на вольєр із курми, а іншу в курник, щоб можна було побачити, яка саме курка зносить по два яйця, і, можливо, відвезти її до ветеринара… Отже, сьогодні вранці після того, як я випустив курей, я нарешті побачив, що відбувається. Чиясь велика курка перестрибує ззовні через паркан, прямує до одного з гнізд, зносить яйце і так само йде собі геть. Це єдина мета, заради якої вона сюди приходить. Мої кури не реагують на неї. На інших камерах я побачив, як вона повертається до будинку мого сусіда. Я навіть не знаю, що з цим робити. Ситуація дуже смішна. Що б ви порадили?».

На цей його допис посипались нові міркування та поради: «Насолоджуйтеся безкоштовними яйцями і не переживайте»; «Віднесіть частину яєць тим сусідам, так ви з ними подружитесь»; «Ви повинні повідомити хазяїну, бо на цю курку вдома можуть чекати проблеми: дехто ріже курей, якщо помічає, що вони не несуться»; «Для неї шкідливо щоразу перелітати і стрибати – яйце всередині може розбитися і буде захворювання органів розмноження»; «Можливо, цю курку там клюють інші кури і їй доводиться занадто довго стояти в черзі до гнізда. Або в її колишньому гнізді сіла насиджувати квочка, яка не пускає її нестися»; «Можливо, господарі цієї курки не знають, як доглядати за птахами. Може, там нема гніздових ящиків або вони занадто брудні»; «Певно, вона хотіла висидіти курчат і так намагалася ховати яйця від своїх господарів»; «Попросіть, хай віддадуть її вам»; «Це найсмішніше, що я сьогодні читав! І чому ти вирішив, чоловіче, що курку, яка неслась би двічі на день, треба показати ветеринару?» тощо.

Пізніше той чоловік опублікував допис про подальший розвиток цієї «детективної» історії: «Я поговорив із сусідами, з двору яких приходила ця курка. Це літнє подружжя, яке давно тримає курей. Розповіли, що вони недавно замінили гніздові ящики на нові, а цій курці, певно, така заміна не сподобалась. Тому вони знову поклали один зі старих ящиків. Побачимо, чи перестане втікачка приходити до мене… Я показав їм відео, вони також посміялися. А ще сказали, що ніколи не стикалися з проблемою, коли від літання і стрибання в курці розбивається яйце».

«Отже, у тебе такі гарні ящики, що навіть сусідським курам подобаються», – прокоментував ще хтось.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені