Замість лісу – паркан

Особливо гостру нестачу зелених зон і лісів спостерігаємо у міських і  приміських зонах, де  активно знищується місцева флора та фауна. Такі випадки є непоодинокими в столичних зонах, тепер тенденція дійшла до регіонів. Так, жителі села Зарванці Вінницького району обурені  парканом, який нещодавно з’явився по вулиці Соснова.

Виявляється, що майже чотири гектари з чудовими деревами не є лісом, а – приватною ділянкою для ведення сільського господарства. Отже, певно, невдовзі на місці звичного місця для  відпочинку буде торговельна база будівельних матеріалів чи ще якийсь подібний об’єкт.

Окрім того, масова вирубка призведе до значної ерозії ґрунту і зсуву його у найближчу водойму.

Місцева жителька Тетяна розповідає, що часто гуртом проводили суботники в даному ліску, вигрібали купи сміття, адже це, по суті, був єдиний зелений оазис мікрорайону.

Ще один місцевий житель Олег кілька років тому купив помешкання у  житловому комплексі «Грін Вілла». Крім зручного розташування,  привабила можливість піших прогулянок між деревами, побути наодинці з природою. Схоже, тепер в Олега залишається лише… зручне розташування, а сосни зостануться на картинках.

З проханням допомогти у пошуку компромісного рішення у даній ситуації в межах існуючого законодавства зарванчани звернулися до народної депутатки Юлії Овчинникової, голови підкомітету Верховної Ради України з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об’єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Тому в цій історії ще зарано ставити крапку.

Юрій КРАКІВСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені