Заправники, що захищають довкілля

Таку техніку серед іншого наразі виготовляє Вінницьке ДП «45-й експериментальний механічний завод», що входить до складу Укроборонпрому.

Автоцистерни, про які йде мова, призначені для транспортування та заправки світлими фільтрованими нафтопродуктами автомобілів, тракторів, комбайнів тощо. Техніка оснащена унікальною системою захисту довкілля і запобігання втратам пального. Шасі у заправників імпортне – «МАЗ» – всі комплектуючі вироблено в Україні.

Цими днями з потужностей 45-го зійшов черговий цивільний автопаливозаправник – АПЗ-10. Замовником виступило українське гірничо-видобувне підприємство. Перед цим завод виготовив два аналогічних паливозаправники – АПЗ-7 і АПЗ-11 для вітчизняних агрофірм.

Вінницькі АПЗ дозволяють заправляти гірничо-видобувну і сільськогосподарську техніку безпосередньо там, де вона працює – в кар’єрах і на полях. Ємність нових заправників 7, 10 і 11 кубометрів.

– Наші паливозаправники оснащено окремими вузлами видачі пального. Вони складаються з фільтра тонкого очищення щільністю 25 мікрон, лічильника і роздавального рукава з краном («пістолета»), – розповідає головний конструктор ДП «45 ЕМЗ» Олексій Цвігун.

Подбали на 45-му і про безпеку довкілля, оснастивши АПЗ донними клапанами та екологічними коробами.

– Донний клапан ми розміщуємо в середині автоцистерни. Він не дозволяє пальному витекти, якщо автомобіль перекинеться і пошкодиться механізм заправки. Тепер це загальна вимога до виробництва усіх типів цистерн, – пояснює Олексій Цвігун. – Раніше, коли таких клапанів на автозаправники не ставили, пальне при аварії витікало на землю. А у коробі збирались залишки нафтопродуктів, які утворюються під час наповнення цистерни, а також забруднена дощова вода. Тепер їх можна злити через спеціальні шарові крани.

З початку року на 45-му заводі випустили близько десятка подібних заправників із цистернами різної місткості.

Окрім виготовлення цивільної продукції, завод стабільно працює для своїх головних замовників – військових. Так, для потреб Міністерства оборони України «45 ЕМЗ» виготовляє спеціалізовані паливозаправники місткістю цистерн від 5,5 до 12 кубометрів, а для Національної гвардії України – ємністю від 5 до 27 кубометрів.

Юлій ВІННИЦЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені