«За вересень-жовтень вакцинація в країні врятувала уже щонайменше 3,5 тисячі життів!»

Такі цифри навів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час візиту до Вінниці. На Вінниччині міністр  разом із заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенком відвідали кілька інфраструктурних об’єктів, які реалізуються в рамках програми «Велике будівництво». Зокрема, побували у вінницькому аеропорту, кардіоцентрі, в лікарні швидкої медичної допомоги та Подільському регіональному центрі онкології. Останній об’єкт – чи не єдиний, який не викликав нарікань і станом якого залишились задоволені.  Натомість ходом реконструювання злітно-посадкової смуги, темпами будівництва кардіоцентру і лікарні швидкої медичної допомоги посадовці  залишились не задоволені.

– Хотілося, щоб Вінниця розвивалась такими самими темпами, як і більшість  областей у рамках  «Великого будівництва».  Тому з очільником області разом із міністерством інфраструктури  наступного тижня будемо розбиратися, щоб наступного року Вінниця отримала злітно-посадкову смугу, – повідомив Кирило Тимошенко. Також наступного тижня запланована зустріч  в Офісі Президента з очільником області і  мером міста. – Будемо спілкуватися, щоб зрозуміти – що потрібно нам зробити, щоб Вінниця вже нарешті отримала кардіоцентр.

Брифінг для журналістів відбувався в  адмінбудівлі «Книжки», де розташований Центр вакцинації. Найбільшу увагу під час спілкування приділили саме цій темі.

– Україна зараз перебуває на пікових точках зростання захворюваності на коронавірусну хворобу. Вже 16 регіонів перебувають у червоному рівні епідемічної небезпеки. Те, що ми пропонуємо, – це варіант подолання епідемії коронавірусної хвороби – ми вакцинуємося і дотримуємося карантинних обмежень. І карантинні обмеження, і вакцинація також дають свій результат, – сказав Віктор Ляшко.  –  Україні потрібно нарощувати темпи вакцинації. Як показують Великобританія, Данія, Скандинавія  – коли в країнах більш ніж 80% вакцинованого дорослого населення, там карантинні обмеження не такі тяжкі. Оскільки навіть при реєстрації великої кількості випадків кількість госпіталізованих до лікарень незначна, і це дозволяє  системі охорони здоров’я працювати у звичному режимі і не запроваджувати жорсткі карантинні обмеження.

За словами міністра, щонайменше 3,5 тисячі людей за вересень і жовтень вдалося врятувати завдяки вакцинації. Це розраховується за простою математичною моделлю.

– Простою математичною моделлю ми розраховуємо, скільки вакцинованих людей не потрапили до лікарні і не втратили життя. За минулий тиждень було госпіталізовано 35 тисяч осіб,  причому серед них були і вакциновані  – 2300.  І якби у нас всі були вакциновані, то ми б не говорили про карантинні обмеження, бо з цією кількістю хворих справиться виключно  інфекційний блок охорони системи здоров’я. Ми говоримо про те,  що вакцина у нас в країні є, і якби ми вакцинувались на 70%  дорослого населення, в принципі ми  були б готові відмовитись від карантинних обмежень, – підкреслив Віктор Ляшко.

Також міністр пояснив, що запровадження локдауну у звичному розумінні не планується.

-Карантинні обмеження будуть працювати  для невакцинованих –  у сфері економіки, закладів культури, громадського харчування. Головне, щоб ніхто не  шукав, як обійти систему  – це не рух проти система, а недалекоглядність, яка може вартувати здоров’я і життя, – підкреслив міністр.

Також він розповів, що держава виділила додаткових 1,5 млрд гривень для фінансування ковідних «пакетів». Зокрема, додаткові кошти потрібні для збільшення закупівель кисню – його хворі на «Дельту» потребують у 5-6 разів більше, а також для того, щоб лікарні розпочали лікувати в денному стаціонарі моноклональними антитілами.

Юлія РАЗАНОВА

Фото автора 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені