Збирати такий урожай – одне задоволення

ФГ «Велес Віта» – одне з небагатьох у Мурованокуриловецькій громаді, де стабільно займаються вирощуванням цукрових буряків. У структурі посівних площ вони займають у середньому десять відсотків і відіграють важливу роль у збільшенні врожайності інших культур  при чергуванні посівів. Окрім цього, тут ефективно використовують  і мелясу для годівлі худоби.

У поточному році цукристі ростуть в Попелюхах на 250 гектарах. Поле знаходиться одразу за селом, а неподалік – тваринницький комплекс, звідки возили органіку під глибоку оранку. Удобрили з осені поживою досить щедро, а тому й віддача зараз належна – кожен гектар дає по 625 центнерів коренів, що на сто центнерів більше проти минулого року.

  • Збирати такий урожай – одне задоволення: буряки вродили  крупні, деякі з них не вміщаються в копачі, але втрат немає, ми за цим дуже пильнуємо, бо не хочемо втратити своєї доброї професійної  репутації, – каже Ігор  Гричулевич. –  Справа в тому, що разом з батьком Володимиром Павловичем ми жнивуємо на буряках в Попелюхах уже п’ятий сезон. Нас сюди направляють з агрофірми «Ольгопіль», і ми стараємося не підвести своє начальство й догодити замовникам.
  • Жодних претензій до сімейного екіпажу Гричулевичів у нас не було і немає, – додає у свою чергу керівник ФГ «Велес Віта» Петро Струсевич. – Це дуже сумлінні й відповідальні механізатори, які бережуть кожну погожу хвилину задля вчасного збирання коренів і трудяться повний світловий день аж до настання темноти. Ми налагодили  чіткий конвеєр роботи без заминок і простоїв. До перевезення буряків залучили 15 великовагових машин, які доставлять їх за сто п’ятдесят кілометрів на цукрозавод у Городківку. А впродовж тривалого часу співпраці у нас склалися з цим підприємством добрі партнерські стосунки. Так що і в цьому році будемо з цукром. А щодо ціни на нього, то це тема окремої розмови, до якої, сподіваюсь, повернемося після збирання буряків.

Віктор Зеленюк.

Мурованокуриловецька громада

На знімку: агроном Олександр Охота (у центрі), Володимир та Ігор Гричулевичі

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені