«Збираємо дітей до школи, але очікуємо на карантин», –

чи не в один голос кажуть, розмірковуючи про новий навчальний рік, вінницькі матусі.

Думаю, що подібна картина з підготовкою до школи прослідковується в усіх містах України. Останній тиждень у торговельних центрах спостерігається, прямо скажемо, масова істерія. Діти виросли, а ще плюс тривале домашнє навчання повністю спустошили учнівський гардероб на наявність у ньому класичного стриманого стилю. Пройшовшись магазинами та ознайомившись із ціновою пропозицією, робимо висновки, що відкладати потрібно не лише на літній відпочинок, а й на закупівлі до школи. Виявилося, що підготовка до першого вересня – справа недешева. Найбільша стаття витрат – це якісний одяг, взуття та хороший рюкзак. Ціна канцелярського приладдя залежить не тільки від його якості, країни виробника, а й дизайну. Чим яскравіше оздоблені ручки, пенали чи зошити – тим дорожче вони вам коштуватимуть. Отже, простота дизайну обраних вами канцтоварів гарантує відсутність «шоку» під час розрахунку за них на касі.

Орієнтовний список шкільного приладдя, необхідного для ефективного навчального процесу.

Найменування товаруЦіна за одиницю продукції
зошит на 12 аркушіввід 4 грн
зошит на 18 аркушіввід 6 грн
зошит на 24 аркушіввід 8 грн
зошит на 36 аркушіввід 11 грн
зошит на 48 аркушіввід 13 грн
зошит на 60 аркушіввід 15 грн
зошит на 96 аркушіввід  23 грн
ручка кульковавід 5 грн
коректорвід 18 грн
простий олівецьвід 5 грн
лінійкавід 13 грн
тека для працівід 30 грн
гумка для стираннявід 5 грн
набір обкладинок для підручників (10 шт.)від 35 грн
набір обкладинок для зошитів (10 шт.)від 20 грн
щоденниквід 25 до 100 грн
набір для кресленнявід 50 грн
атласвід 30 грн
контурні картивід 20 грн
кольорові олівцівід 30 грн
фломастеривід 25 грн
альбом для малюваннявід 25 грн
циркульвід 35 грн.
точилка для олівціввід 7 грн
набір кольорового картонувід 22 грн
акварельні фарбивід 50 грн
гуашвід 25 грн
клей ПВАвід 20 грн
клей олівецьвід 10 грн
набір кольорового паперувід 25 грн
ножицівід 15 грн
ніж канцелярськийвід 18 грн
пластилінвід 40 грн
дошка для пластилінувід 15 грн

Кількість аркушів у зошиті залежить від того, в якому класі навчається дитина. Для першачків потрібно небагато зошитів, бо вони мають спеціальні – з друкованою основою. У старших класах додатково закуповують атласи, контурні карти, зошити для лабораторних робіт на різні предмети, словники тощо. Отже, чим старша дитина, тим більше батькам доведеться вкластися у її навчальний процес (не кажучи вже про репетиторів).

Одяг для школяра – певно, найбільша витратна частина сімейного бюджету. Вартість учнівської та спортивної форми, плюс взуття (класичного і для занять з фізкультури) залежатиме від фінансових можливостей батьків. На ціну комплекту шкільної форми впливатиме якість матеріалу, виробник і звісно місця, де ці речі купуватимуться (ринок, маленький магазин, інтернет чи великий торговельний центр).

Форма для хлопчика молодшої школи: сорочка (довгий і короткий рукав), кофта, штани, жилет та туфлі – обійдеться близько 2,5 тис. грн. Якщо одяг пошитий із дорожчих матеріалів, або потрібно придбати декілька одиниць товару, то ціна комплекту може зрости вдвічі.

Шкільна форма для дівчаток не дешевша: блузка (довгий і короткий рукав), спідниця, светрик, штани, туфлі обійдуться у понад 2 тис. грн. Утім, за одяг із натуральних тканин чи шкіряне взуття доведеться також викласти удвічі більше.

Вартість шкільного одягу для дівчаток і хлопчиківЗа одиницю товару в грн.
штани (для хлопчика)від 320 грн
рубашка (для хлопчика)від 240-390 грн
спідницявід 200 – 400 грн
шорти класичнівід 320 грн.
блузка (короткий і довгий рукав)від 250 – 440грн
сверт (для дівчинки)від 240 -380 грн
сверт (для хлопчика)від 270-540 грн
сарафанвід 250- 480 грн
туфлівід 500 (замінник) – 2000 грн (за шкіру)
біла футболка «Поло»від 250 грн
жилеткавід 300 грн
спортивний костюм для хлопчикавід 500 – 950 грн
спортивний костюм для дівчинкивід 530 – 850 грн
кросівкивід 450 грн
кедивід 250 грн

Продавець Інна, яка має бутік дитячого одягу на ринку «Урожай», каже, що продажі перед школою стабільно високі. Ціни  порівняно з минулим роком виросли в середньому на 10%. Дівчатка полюбляють відвідувати школу в шортах, спідничках або штанцях, а от сарафани користуються меншим попитом. Якщо брати до уваги шкільну моду для хлопчиків, то тут своє «віджили» піджаки. Переважно купують светри або джемпери, тобто батьки і діти роблять акцент на зручність та комфорт.

Шкільний рюкзак чи портфель передусім обирають за зручністю та функціональністю. Важливо, аби шкільна сумка була пошита з міцної тканини стійкої до вологи, а ще, щоб з неї легко витирався бруд. Крім того, лямки рюкзака повинні регулюватися, а спинка мати ортопедичну основу. Для зручності варто обирати товар з кількома відділеннями та кишеньками. Важливий елемент – світловідбиваючі полоси на сумці. Вартість пристойних рюкзаків коливається від 500 і до 2500 тис. грн (залежить від іменитості виробника).

Отже, шкільні речі придбані, портфелі зібрані – залишилося лише сподіватися на успішний та результативний навчальний процес без тривалих перерв та ізоляцій. Досвід «дистанційки» ми вже набули, але попри це сподіватимемося, що прийдешній навчальний рік виявиться кращим за показниками ЗНО, ніж провальний попередній (принаймні з математики).

Ціни вивчала Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені