Згуртовані – переможемо!

Триваюча війна не стала на заваді позитивним та очікуваним змінам в Уланівській територіальній громаді. Тут активна волонтерська робота тісно перепліталася з вирішенням щоденних робочих питань. І весь цей непростий час громада жила не в підтримуючому режимі, а – на випередження. Робили не навздогін, а завчасно, без зволікань і нарікань.

– На базі місцевих клубів і бібліотек ми створили місця прийому і видачі допомоги для ЗСУ. А працівники цих закладів, наші освітяни, постійно долучаються до випічки смаколиків, заготівлі продуктів для наших військових, плетіння сіток, організації благодійних заходів для збору коштів тощо, – зазначив голова громади Олександр Гоцуляк. – На початку війни сільська рада надавала харчування і проживання для всіх військових, які були у нас розміщені. За потреби забезпечували хлопців і дівчат транспортом до військкомату чи військової частини. Крім того, для наших захисників від громади передали 2 шкільних автобуси, одну медичну машину та швидку допомогу з с. Скаржинці. Влітку в більшості сіл Уланівської ТГ ми організовували дитячі табори, які прийшлись до вподоби нашим дітлахам. Розважальних заходів у цьому році ми проводили по мінімуму, бо, вважаю, в умовах війни це недоречним.

– Цьогоріч у нас склалася критична ситуація в освітній ланці управляння (в частині її фінансування). Надходження субвенції від держави зменшилися на 25%, раніше ці кошти спрямовувалися на заробітну плату вчителям, а це близько 15 мільйонів гривень, тож зараз, якщо ми хочемо зберегти наші школи і вчителів, то потрібно десь віднайти ці кошти, – розводить руками голова громади.

З хороших новин – вдалося відкрити поліцейську станцію в Уланові, яка дасть змогу поступово вирішувати питання, які турбують наших жителів. Роботу зі створення станції в Уланові розпочали ще торік, кошти на це в бюджеті заклали та виділили, тож вирішили не чекати кращих часів і завершити те, що розпочали. Поліцейські громади будуть доступними для місцевих цілодобово, а питання виїзду правоохоронців в те чи інше село забезпечуватиме наявність двох спецавтомобілів.

– До мене, як до голови, часто звертаються місцеві мешканці зі скаргами на сусідів, родичів, стихійні звалища, на несанкціонований продаж алкоголю та вирубку дерев, на псування фермерами дорожнього покриття, на розсипаний гній тощо. Відтепер для вирішення цих питань є поліцейські та відповідні методи їхнього впливу на правопорушників. Я схвалюю, коли люди скаржаться, в тому числі і на мене, це дає змогу розібратись в ситуації, поглянути на неї під іншим кутом, зробити висновки і відкоригувати роботу. Не соромтесь також висловлювати мені свої побажання щодо роботи поліцейських, якщо раптом виникне прецедент, буду розбиратися в кожному окремому випадку, – переконує пан Олександр. – Протягом року ми приймали у себе в громаді внутрішньо переміщених осіб (понад 2200). Допомагали їм з облаштуванням на новому місці в приватному секторі, намагалися за можливості вирішувати їхні побутові проблеми. До нас, рятуючись від війни, приїхали дуже різні за своїм соціальним статусом і моральною поведінкою люди. Тож за допомогою поліції намагаємося час від часу врегульовувати їхні сімейні конфлікти. Дорослі чубляться, а діти страждають.

Цьогоріч, через величезні рахунки за енергоносії, вдалося повністю відмовитись від послуг компанії «Вінницятеплоенерго». Для громади закупили 3 нові твердопаливні котли, до яких додали резервні електричні котли. Їх встановили в амбулаторії Уланова, будинку пристарілих та бібліотеці (в яку входять соцзахист та відділок поліції). Також вдалося зробили по всій громаді в комунальних закладах значні запаси дров. Всі освітні заклади, крім тих, що на 100% на дистанційному навчанні, готові до опалювального сезону. Нині проводять тендер на встановлення твердопаливного котла в школі с. Уланів.

З «найсвіжіших» волонтерських ініціатив – купівля автомобіля для місцевих волонтерів.  До збору коштів долучалися мешканці громади, освітяни, учасники музичного колективу «Явір», підприємці, меценати. Крім того, голова громади особисто долучився до проєкту міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу «Тепло від дому до окопу» та придбав для захисників дві буржуйки.

– Хочу висловити вдячність всім, хто виявився небайдужим та доклався, хто фізично, хто матеріально, до збору необхідної суми для придбання транспорту. Завдяки зібраним коштам ми зможемо придбати автомобіль для наших волонтерів, що дасть змогу швидко та адресно передавати допомогу саме захисникам з нашої громади. Ініціатором даного збору виступив Роман Федоришин, який показав себе за останні пів року як людина невтомної вдачі, що намагається допомогти кожному військовому як на передовій, так і в госпіталі. Задля запобігання фінансовим зловживанням кошти зберігатимуться на рахунку громадської організації нашої ТГ, а після перемоги він буде використовуватись на благо всієї нашої спільноти, – зазначив Олександр Гоцуляк.

– Наостанок розмови хочеться побажати всім людям у цей час життєвих випробувань виявляти більше доброти. Зараз всім важко: і в тилу не просто, і на фронті гаряче, але якщо ми будемо одне одного підтримувати і підбадьорювати, то наша перемога не за горами. Згуртовані – переможемо! – висловив тверде переконання голова Уланівської громади.

Розмовляла Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини з фейсбук-сторінки Олександра Гоцуляка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені