Зробити правильний вибір

У Вінницькому вищому професійному училищі сфери послуг відбулась масштабна подія. Тут презентовано проєкт «Правильний вибір! – школа для життя дітей учасників бойових дій та загиблих учасників АТО/ООС», який став переможцем конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об’єднаної територіальної громади». Мета проєкту: вирішення проблеми орієнтації підлітків у реаліях сьогодення через неспроможність вибору майбутньої професії у зв’язку з відсутністю життєвого досвіду та впливу психотравмуючих ситуацій.

Підкажуть. Допоможуть. Зорієнтують

– Ідея проєкту виникла влітку минулого року, – розповідає директор училища Валентина Балицька. – Ми ніколи не були байдужими до ситуації, яка відбувається на Сході України. Завжди беремо участь у волонтерських акціях, благодійних заходах тощо. Нещодавно здобувачі освіти нашого закладу взяли участь у челенджі «Дерево дружби», який цієї весни у рамках проєкту «Схід та Захід разом» проводило Сєвєродонецьке вище професійне училище. Відтак, ще на початку війни стали передавати на Схід гостинці нашим захисникам, запрошувати воїнів АТО/ООС на наші заходи.

При цьому унікальність проєкту «Правильний вибір! – школа для життя дітей учасників бойових дій та загиблих учасників АТО/ООС» у тому, що це соціальний проєкт з надання освітніх послуг. Адже досі на конкурс «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об’єднаної територіальної громади» нічого подібного не подавалось.

– Реалізація проєкту відбувається за кількома напрямами: соціотерапія, соціально-педагогічна та психокорекційна робота, інформаційна грамотність, перукарські та кулінарні навички, майстер-класи, профі-шоу та практичні заняття, – продовжує розмову керівник та авторка проєкту, викладач суспільних дисциплін Наталія Заслоцька.

  • Зокрема, залучаємо підлітків від 13 до 17 років, хоча більшість з них у такому віці вже мають дорослий погляд на життя. Адже їхні батьки брали участь у боях. Тому нам дуже хочеться допомогти молоді зорієнтуватися у своєму майбутньому, відкрити себе та знайти майбутню професію.

На всі випадки життя

До речі, у пошуках майбутньої професії також далеко ходити не потрібно. Адже їхній вибір у стінах ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» теж досить широкий. Зокрема, майбутній фах тут можна опанувати після закінчення як 9, так і 11 класів. Для прикладу, на базі 9-го класу можна навчитися за професіями: «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник», «Монтажник радіоелектронної апаратури та приладів», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Кухар. Кондитер». А після 11-го класу училище пропонує навчання за професіями: «Перукар (перукар-модельєр)», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Кухар. Майстер ресторанного обслуговування», «Агент з організації туризму. Адміністратор», «Кравець. Закрійник».

– Загалом, в училищі працює надзвичайно потужний педагогічний колектив, – продовжує тему кандидат педагогічних наук, методист Світлана Масліч. – Постійний рух уперед став головним професійним кредо викладачів та майстрів виробничого навчання. Лише за останній рік (з березня 2020 року) педагогами училища отримано 586 сертифікатів із підвищення кваліфікації та успішного завершення професійних курсів, більшість з яких так чи інакше пов’язані з цифровізацією освітнього процесу.

Курсом на європейську освіту

Крім цього, училище має багатий досвід міжнародної співпраці з соціальними партнерами. Це участь у стажуванні, програмах академічної мобільності, проходження виробничої практики за кордоном (Швеція, Болгарія, Польща, Грузія, Молдова). Здобувачі освіти Вінницького вищого професійного училища сфери послуг та його випускники неодноразово ставали призерами всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсів й олімпіад.

Тож вагомими здобутками останнього року стали: «WorldSkills Ukraine» (регіональний відбір – номінація «Перукарське мистецтво» – І місце, «Кондитерське мистецтво» – І місце); «WorldSkills Ukraine» (Всеукраїнський конкурс – номінація «Перукарське мистецтво» – ІІ місце). Всеукраїнська учнівська олімпіада з англійської мови серед учнів 11 класів (ІІ та ІІІ етапи – І місце). Постійні призові місця, виборені на Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови імені Петра Яцика тощо.

– Основна мета роботи нашого закладу, як визначено у стратегії його розвитку, – це створення нового типу закладу професійної освіти з орієнтацією на європейські стандарти, – підсумовує директор училища Валентина Балицька. – Училище стало учасником міжнародної програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», у рамках якої у закладі передбачається модернізація інфраструктури та обладнання відповідно до вимог сучасного ринку праці.

І тут заслуговує на увагу нещодавня зустріч із ключовим експертом Національного агентства освіти Фінляндії (EDUFI) паном Пасі Рейнікайненом, під час якої було презентовано стратегічне бачення розвитку закладу на період 2021-2025 років, напрями трансформації училища та модернізації матеріально-технічної бази з орієнтацією на європейські стандарти. У рамках проєкту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» на базі училища передбачається створення міжрегіонального навчального комплексу індустрії гостинності, тому потенційними учасниками реалізації програми стали викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання професії «Кухар. Кондитер». Під час зустрічі з іноземним колегою вони обговорювали питання високоякісної підготовки кваліфікованих кадрів, співпраці зі стейкхолдерами, розширення переліку освітніх послуг, зокрема, й освіти дорослих.

Підготував Олег КРИВОНІС

м. Вінниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені