Зупинили ще один енергоблок

Близько першої години ночі 6 лютого енергетики Ладижинської ТЕС змушені були зупинити енергоблок №2. На фейсбук-сторінці «ДТЕК Ладижинська ТЕС» причиною цього названо «свищ на поверхні котлоагрегату». Але енергетики запевнили, що такий недолік у роботі обладнання є звичним явищем і зазвичай вдається швидко його усунути.

«Найголовніше, що це не вплинуло ні на енергопостачання регіону, ні на роботу самої ТЕС. Тож чекаємо, що вже через короткий проміжок часу енергоблок №2 знову почне виробляти мегавати світла в енергосистему. А щоб не втрачати потужності в енергосистемі, ДТЕК увімкнув ще один енергоблок на Запорізькій ТЕС», – йшлося у повідомленні.

А в ніч на 9 лютого на Ладижинській ТЕС довелося зупинити 4-й енергоблок – через подібну проблему на пароперегрівачі котла. «Хоч цей енергоблок і не був запланований в роботу на поточну добу, та такий недолік наші енергетики зазвичай вправно та оперативно усувають. Ще до зупинки енергоблоку №4 в ремонт енергетики Ладижинської ТЕС вивели з планового ремонту блок №3, який вже виробляє електроенергію в ОЕС України. Наразі ДТЕК Ладижинська ТЕС працює двома енергоблоками №1 та №3 з загальною потужністю 470 МВт», – повідомили на сторінці Ладижинської ТЕС.

До речі, голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус (нардеп від «Слуги народу») розповідав журналістам, що станом на 12-у годину 7 лютого в об’єднаній енергосистемі України на аварійному ремонті перебувають 9 енергоблоків. За його даними, йшлося про 7 енергоблоків на теплоелектростанціях групи компаній «ДТЕК» (ця компанія належить до «СКМ», пов’язаної з Рінатом Ахметовим) – це 4 блоки Криворізької ТЕС, по одному блоку на Придніпровській, Ладижинській та Добротвірській ТЕС; також один енергоблок Слов’янської ТЕС (належить «Донбасенерго») та 1 енергоблок Вуглегірської ТЕС («Центренерго»). Андрій Герус додав, що ще шість блоків не працюють через відсутність пального.

У той же час було повідомлено, що Україна з 1 лютого відновила імпорт електроенергії з Росії. Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він пояснив це тим, що українська система з радянських часів приєднана до російської та білоруської електросистем. «Тому в критичних ситуаціях з точки зору забезпечення електроенергією відбуваються вимушені тимчасові закупівлі електроенергії у тих, до кого ти приєднаний, – зазначив міністр. – Поставка електроенергії з Росії є вимушеним тимчасовим кроком, що аж ніяк не свідчить про якусь переорієнтацію або заробляння грошей. Вдарили морози – підвищилася різко потреба в Україні – відбулися поставки».

Дмитро Кулеба наголосив, що стратегія України полягає в повному «відрізі» від російської системи і приєднання до електромережі Європейського Союзу. Станеться це, мовляв, до 2023 року. Натомість деякі експерти та учасники енергоринку, як-от гендиректор компанії «D.Trading» Віталій Бутенко, заявили, що Герус прикривається ремонтами енергоблоків українських станцій «задля захисту милого для нього імпорту російської електроенергії».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені