З рятувальниками, журналістами, багатодітними матерями й талановитими дітьми

провела зустрічі у Жмеринському районі народний депутат України Ірина Борзова

То був її черговий робочий день на виборчому окрузі, насичений різноплановими подіями та яскравими враженнями. Загалом у спілкуванні з Іриною Борзовою взяли учать понад дві сотні людей. Для кожного вона знайшла теплі й щирі слова подяки, підтримки й вдячності за роботу, навчання та виховання дітей.

У новому підрозділі – новий начальник

Розпочалася програма перебування пані Борзової у Жмеринці з офіційного представлення начальника новоствореного Жмеринського районного управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області полковника служби цивільного захисту Миколи Оніщука, який до цього очолював колектив рятувальників Вінницького району. Захід пройшов у залі засідань Жмеринської райдержадміністрації за присутності усього керівного  складу рятувальників області та їхнього очільника Руслана Шевчука.

Звертаючись до присутніх, полковник Шевчук наголосив, що Жмеринський сектор завжди вважався серйозним бойовим підрозділом, де ніколи не виникали проблеми, і треба сподіватися – їх не буде й надалі. Нова структура не вплине на боєздатність колективу. Усі інспектори і частини залишаються на місцях дислокації в Бару і Шаргороді, а керівництво буде знаходитися у Жмеринці. «Разом з тим хочу наголосити, що наша служба займає друге місце в державі після Збройних сил за довірою населення (64%), бо ми не просто пожежники, а всебічно підготовлені рятівники людського життя і майна. У складі рятівних команд є водолази,  піротехніки, водії-механіки важкої інженерної техніки, кінологи й  хіміки. Я впевнений, що Жмеринський гарнізон і надалі буде в числі кращих в області…».

У свою чергу народна депутатка України Ірина Борзова побажала Миколі Оніщуку успіхів на новій посаді, а також загострила увагу на пожежній безпеці шкіл і дитячих садочків.

– Нещодавно Міністерство освіти і науки України залучило державну субвенцію на встановлення пожежної сигналізації та проведення протипожежних заходів в освітніх закладах, – сказала вона. – Однак це питання у більшій мірі залежить від місцевої влади, адже щоб залучити кошти державної субвенції, органи місцевого самоврядування повинні виготовити проєктно-кошторисну документацію.У цьому році на фінансування представили матеріали школи Копайгорода, Барської міської №4 та Жмеринської міської №5. Ми всі мусимо пам’ятати, що безпека дітей – один із головних пріоритетів на рівні держави.

Про важливе з представниками ЗМІ

Навздогін професійному святу Дня журналіста України, Ірина Борзова привітала з ним представників редакційних колективів, які працюють в територіальних параметрах об’єднаного Жмеринського району. На зустріч з народним депутатом України були запрошені власкор газети «Вінниччина» Віктор Зеленюк, редактори газет «Подільський край» Анатолій Тетянчук, «Шаргородщина» – Надія Піх, «Жмеринська газета» – Яна Сладковська, редактор Жмеринського міськрайонного ефірного радіомовлення Оксана Фальфушинська та ветеран журналістики Марія Татарин.

У відвертій обстановці відбувся обмін думками щодо важливої ролі ЗМІ в житті держави та їх існування в сучасних умовах. Ірина Наумівна пообіцяла підтримку місцевим виданням та побажала журналістам багато цікавих ідей, добрих новин, бадьорості духу та успіхів у творчій діяльності. Разом із головою Жмеринської РДА Інною Цимбал вона вручила журналістам грамоти облдержадміністрації та обласної ради, подяки народного депутата України та цінні подарунки.

Нагороди матерям-героїням

Буквально розписаний по хвилинах графік роботи Ірини Борзової продовжився віншуванням багатодітних матерів Надії Йосипівни Олексійко та Лілії Юріївні Скворцової, яким від імені Президента України вона вручила відзнаки «Мати-героїня».

33-річна Лілія Скворцова із Браїлова народила і виховує десятеро діток! Рувим, Софія, Марія, Анастасія, Катерина, Андрій навчаються в місцевій гімназії. Веніамін та Світлана цьогоріч стануть першокласниками. А ще в родині двоє малюків Наталочка та Ліля.

У Надії Йосипівни п’ятеро діток – чотири синочки і донька. Найстарший – Валентин. Він вже закінчив школу і здобуває робітничу професію у Жмеринці. Олександр – трохи молодший. У цьому році він випускник, здає ЗНО, готується вступати до вищого навчального закладу. Троє діток – школярі. Світланка навчається у 7 класі, Іван – в 5-му, а наймолодший Богдан – третьокласник.

Дві сім’ї дуже дружні, трудолюбиві, беруть активну участь у шкільному та позашкільному житті, зацікавлені у навчанні та всебічному розвитку діток.

Під оплески та ніжну мелодію пісні про матерів у виконанні керівника Будинку творчості школярів та юнацтва Алли Ланової усі присутні в залі вітали винуватців торжества та їхні сім’ї, бажали добробуту, затишку та благополуччя. А Надія Олексійко подарувала Ірині Борзовій власну книгу про виховання дітей у школах і дитячих садочках на біблійних началах.

Зорепад відзнак

Щедра на таланти земля колишнього Шаргородського району зустрічала того дня Ірину Борзову в рамках виконання нею приємної місії – нагородження переможців фестивалю  дитячої творчості та таланту «Крок до мрії», який проходив цьогоріч в онлайн-форматі. Разом із громадською організацією «Розвиток. Розвиток» Ірина Наумівна ініціювала його проведення на теренах області у грудні 2020 року, основною метою якого є підтримка кожної талановитої дитини, не розмежовуючи їх за особливістю та потребами.

Юні таланти із Шаргородської, Джуринської, Мурафської ТГ  відгукнулися на заклик Ірини Наумівни та взяли активну участь у фестивалі. І як результат – настав момент справжнього зорепаду відзнак для  талановитих дітей та педагогів із Клекотинської школи, які зустрічали високоповажних гостей під барабанні та колокольні дзвони гурту юних барабанниць та зразкового аматорського колективу профспілок України – гурту дзвонарів «Подільські дзвони». Під час церемонії нагородження кожен учасник ансамблю «Подільські дзвіночки» та «Веселка» (керівник Ольга Куцолабська) отримали подяки та подарунки від народної депутатки.

Урочисто відбулася  церемонія нагородження переможців фестивалю  у Шаргородській ТГ. Зачарували своїм голосом юні виконавці Вікторія Кучер та Ангеліна Головата, а зразкова студія естрадного танцю Royal Dance (керівник Тетяна Станік) вибороли гран-прі фестивалю й були відзначені медалями та грошовими винагородами.

По-сімейному тепло, із запашним короваєм на вишиваному рушнику зустрічали поважних гостей у Джурині. Вихованці місцевої  дитячої музичної школи (керівник Леся Клімова) презентували невеличку концертну програму, а дев’ятирічний музикант Володя Кравчук, який підкорив серця журі віртуозною грою на  саксафоні та фортепіано, виборов гран-прі фестивалю та був нагороджений того дня своєю першою грошовою премією і медаллю.

Під час спілкування з дітьми Ірина Борзова та Інна Цимбал щиро подякували їм за участь у фестивалі, а їхнім батькам та керівникам творчих колективів – за підтримку й організували справжнє свято тепла й радості, адже представлення талантів на громадський огляд – це крок до здійснення мрій.

Віктор Зеленюк

Жмеринський район

Фото Жмеринка-сіті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені