Його перо служило йому за меч

У приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося громадське вшанування світлої пам’яті видатного письменника-земляка Олега Чорногуза напередодні дня, коли він народився – 15 квітня. Організатором та чудовим модератором зустрічі стала завідувачка відділу музею, відома краєзнавиця Лариса Семенко.

У залі, де проходило дійство, відкрито виставку, в якій представлено багато цікавих світлин з життя О. Чорногуза, відтворено його письменницьке робоче місце, демонструються інші раритети.

Присутніх на заході теплим словом привітала начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Ольга Дернова. Голова Вінницької обласної письменницької організації Вадим Вітковський розповів про свою багаторічну дружбу та творчу співпрацю з Олегом Чорногузом, а також надав слово колегам-письменникам, які теж додали свої цікаві спогади у цей своєрідний віночок сердечної пам’яті. Це були Михайло Каменюк, Віктор Мельник, Микола Крижанівський, Анатолій Наумов, Леонід Куций, Володимир Горлей, Микола Школьний.

Особливо цікавим, натхненним було слово про Чорногуза Миколи Крижанівського, автора вже знаменитої скульптури героя Чорногузового роману «Аристократ з Вапнярки» пана Сідалковського. Статуетка (копія цього пам’ятника) вручається лауреатам нещодавно заснованої літературної премії імені О. Чорногуза. Цьогорічними лауреатами її стали київські письменники Анатолій Василенко (посмертно), Володимир Бондаренко – за повість «Ведмідь Бурий» та Володимир Шовкошитний – за книгу «Незникомість мерехтінь».

Вадим Вітковський передав нагороди синові письменника Ярославу Чорногузу для вручення їх лауреатам у Києві. Ярослав поділився спогадами про батька, а також виконав пісні на батькові та свої слова. Одна з пісень на його слова та музику виконувалася вперше і присвячена місту Вінниці, де Ярослав народився. Цей сердечний подарунок вінничанам присутні зустріли дружніми оплесками.

Виступили також представники влади та культурно-мистецької громадськості Іванівської громади, родового гнізда Олега Чорногуза, де він провів останні роки свого напруженого, щедрого ужинками творчого життя.

Обласний краєзнавчий музей запрошує вінничан та гостей міста відвідати та ознайомитися з виставкою «Моє перо завжди служило мені за меч», присвяченою життю і творчості класика української літератури, засновника в ній жанру «сатиричний роман», видатного земляка Олега Федоровича Чорногуза. На виставці представлені світлини, документи, книги, особисті речі Олега Федоровича. Під час експонування демонструється документальний фільм «Роздуми». Виставка триватиме до 21 травня 2023 р. за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 19.

Михайло КАМЕНЮК

Фото Олександра ГОРДІЄВИЧА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені