Каштан-довгожитель росте в Перепільчинцях

На шкільному подвір’ї в селі Перепільчинці Шаргородського (нині Жмеринського) району росте особливий каштан, який хочуть оголосити об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення – ботанічною пам’яткою природи. Проєкт рішення про це буде винесено на сесію обласної ради.

Таким статусом частіше «нагороджуються» вікові дуби, а от у Перепільчинцях – каштан. Цю ботанічну пам’ятку називають «Каштаном Березовських» – за прізвищем родини поміщиків, яка володіла селом із середини ХІХ століття. Краєзнавці кажуть, що саме тоді на території маєтку, де нині розташована місцева школа, й було висаджено це дерево.

Тамтешня школа ініціювала оголошення пам’яткою природи старого каштана і території навколо нього площею 0,1 га, мотивуючи пропозицію тим, що це «дерево кінського каштана звичайного виконує екологічні, навчальні, рекреаційні функції та має велику історико-культурну цінність як частина колишньої садиби панів Березовських».

Раніше ідею підтримали Шаргородська райрада та Вінницька облдержадміністрація. А якщо схвалять ще й депутати облради, то буде внесено відповідні зміни до реєстру природно-заповідного фонду, оформлено необхідну охоронну документацію, встановлено інформаційно-охоронні знаки. А найголовніше – історичне дерево будуть офіційно оберігати.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені