Коли в агресивного пса забагато волі…

Біда, що трапилась у селі Кошаринці Жмеринського району, підводить до такого висновку. Якщо хтось завзято дбає про свою безпеку, при цьому мало думаючи про безпеку інших, то той може і собі нашукати несподіваних проблем.

Про бажання окремих людей обзавестись собаками бійцівських порід уже немало писано-переписано. Комусь власне обійстя за наявності таких охоронців уявляється неприступною фортецею. Але чомусь одночасно уява не малює такої ситуації: раптом повз нього проходитиме дітвора, а тому зубатому велетню якимось чином вдасться вишмигнути на вулицю?

Саме так і сталося в Кошаринцях, коли 45-річна жінка пішла на город, а собаку породи підбуль зачинила, як вона стверджує, на подвір’ї. Тому вдалося опинитися на вулиці, коли повз обійстя проходили два хлопчики 8 і 9 років. Ясна річ, сили однозначно нерівні. З дуже серйозними травмами потерпілі малюки доставлені до обласної дитячої клінічної лікарні, де їм надається допомога.

Це село входить до Поповецького старостинського округу Копайгородської територіальної громади. Запитую старосту Олену Дякову, чи знала вона про наявність у селах занадто грізних псів і чи проводилась профілактична робота з їх власниками?

-Мабуть, це просто нещасний випадок. Власниця того собаки позитивна людина, любить дітей, навіть працює помічницею виховательки у сільському дитсадочку села Попівці. То, може, не пишіть нічого?

Ні, ми змушені писати, навіть якщо цим комусь, як мовиться, сипнемо солі на рани. Бо кожна опублікована замітка про чийсь серйозний промах у будь-чому має прозвучати застереженням для інших. Може, цією розповіддю ми вбережемо від неприємностей декого з інших легковажних собаководів і потенційних жертв їхнього недогляду? Адже попередньо правоохоронці кваліфікували кошаринецьку пригоду за ст. 128 (необережне тяжке чи середньої тяжкості ушкодження), якою передбачено покарання до двох років позбавлення волі.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені