Кому профінансують Інтернет?

Міністерство цифрової трансформації України збирає заявки від територіальних громад на отримання субвенції для забезпечення якісним інтернет-з’єднанням лікарень, шкіл, бібліотек, ЦНАПів, пожежних частин та інших об’єктів соціальної інфраструктури.

На реалізацію програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості» Кабмін передбачив цьогоріч 500 млн гривень. Субвенція надаватиметься громадам на закупівлю послуг з підключення до широкосмугового Інтернету.

Але це стосується лише тих населених пунктів, у яких повністю відсутнє інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних технологій. Тобто, згідно з поясненням Мінцифри, якщо станом на дату оголошення імовірного тендеру в селі присутнє покриття хоча б одного оператора або провайдера телекомунікацій, що надає послуги з використанням волоконно-оптичних технологій, то проведення закупівлі для підключення соцзакладу в такому селі не здійснюватиметься.

При наданні цієї субвенції враховуватиметься соціальний ефект (кількість населення, кількість шкіл, інших закладів соцінфраструктури, учнів у школах тощо), також братиметься до уваги вартість підключення, запропонована інтернет-провайдером. Наразі ж здійснюється збір попередніх заявок від громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені