Конституція повинна виконуватись

Ця аксіома не раз лунала під час круглого столу з нагоди 25-ї річниці ухвалення Основного закону нашої держави. Ініціатором зібрання, що відбулося в обласній бібліотеці ім. К. Тімірязєва, стала Вінницька обласна організація ветеранів України.

Побажання збудувати сильну правову державу висловив у своєму виступі голова обласної організації ветеранів Володимир Мазур. Про витоки українського державотворення говорив професор Олексій Струкевич, який також зауважив, що Конституція має декларативний характер, у її 1-й статті декларується, що Україна є демократичною, соціальною і правовою державою, проте в реальності, на жаль, вона є наразі такою лише частково.

Про конституційні механізми захисту прав людини в Україні поінформувала директор Вінницького місцевого центру безоплатної правової допомоги Наталя Смішна. За її словами, 59-а стаття Конституції та Закон про безоплатну правову допомогу передбачають право на безкоштовні юридичні консультації для всіх та отримання вторинної правової допомоги (послуги адвоката, складання позовних заяв тощо) для низки пільгових категорій, зокрема ветеранів та інвалідів.

У роботі круглого столу «Конституція України – запорука державності, незалежності, суверенітету та безпеки» також взяли участь директор обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна, директор департаменту соціальної політики Вінницької міськради Валентина Войткова та представники інших відомств. Після завершення заходу ветерани вшанували покладанням квітів пам’ять героїв Небесної Сотні.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені