Краса у виробах з бетону

Юрія Вторука, котрий живе у селищі Рудниця Піщанської громади, можна назвати справжнім майстром артбетону. Адже його мистецькі вироби можуть стати справжньою окрасою будь-якого двору, парку чи скверу…

– Народився я в простій селянській сім’ї в селі Березна, що неподалік Хмільника, – розповідає Юрій Іванович про себе. – У 8 років дивився на художні полотна, дерева і робив ескізи, малював. А коли закінчив Вінницький педінститут, то мене наче щось «підштовхнуло»: «А спробуй-но сам щось цікаве виготовити з артбетону!» І я робив, не знаючи, чи вийде в мене якийсь «шедевр». Але результати моєї наполегливості можна побачити на прикладі моєї огорожі навколо подвір’я. Там зображено барельєфи павича та оленя, а також окремі деталі кованих елементів із бронзи та срібла. Все це надійно тримається на металевих заклепках.

– Кажуть, що ці вироби зробили вам добрий поголос?

– Це правда. Завдяки Інтернету про мене дізнались навіть за кордоном.

Люди почали до мене звертатися і навіть стояли за виробами в черзі. Виготовляю на замовлення: ворота, хвіртки, огорожі з гарними візерунками, козирки до хати. Все це я роблю тільки у вільний від роботи час. А ще – отримую від цього велике моральне задоволення, що наділений Божим даром: вдихнути в металевий дріт, арматуру й артбетон красу, яка здатна служити не одному поколінню людей.

Побував майстер і за кордоном, зокрема у Німеччині, куди його було запрошено на роботу. Цілих п’ять років працював Юрій Вторук в Нойбранденбурзі, Гамбурзі, Кілі. А в селі Мормерланд він так подружився з однією сім’єю, що та запрошувала українця залишатися жити в них. Але Юрій Вторук любив Україну, тож повернувся на Батьківщину

Нині Юрій Іванович працює вчителем із військової підготовки в Піщанській загальноосвітній школі №1. Рік і три місяці був у зоні АТО, на самій передовій, захищаючи Україну. Неодноразово брав участь у боях, але Господь милував його та оберігав. Після повернення нагороджений Почесною відзнакою «За вірність присязі» та медаллю Президента України «За заслуги перед Вітчизною».

Володимир БРЕНДУЛЯК

Піщанська громада,

Тульчинський район

На світлині: Майстер Юрій Вторук та його вироби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені