Красуні у великому спорті

Торік волейбольному клубу, який діє на базі Вінницького медичного національного університету виповнилося три десятки років. За цей час він пережив численні злети та простої, й лише торік досягнув небачених до того висот – ставши срібним призером Чемпіонату України з волейболу сезону 2022–2023, що стало значною перемогою для самої команди та усього жіночого волейболу Вінниччини.

Професійний спорт – справа нелегка, відповідальна та затратна, але завдяки підтримці нового спонсора, який взяв опіку над командою «ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ» лише два роки тому, талановиті вінницькі волейболістки змогли в найкоротші строки професійно вирости від початківців до високих професійних здобутків. У Чемпіонаті України з волейболу серед жінок у сезоні 2022–2023 брали участь сім команд. Лідер змагань мав визначитись у два етапи — регулярного сезону та плей-оф, за підсумками якого стали відомі команди-фіналістки: вінничанки та клуб «Прометей» з Кам’янського, який на 90% складається із гравчинь збірної України.

– Офіційно я треную нашу жіночу волейбольну команду три роки, а до того була граючим тренером. Разом з сестрою Оленою Буртовою ми займалися її розвитком та намагалися зберегти команду для майбутніх поколінь спортсменок. Понад 20 років медуніверситет надає нам спортивну базу для тренувань та гуртожитки для проживання спортсменок – це неоціненна допомога, яка дає нам можливість не зациклюватися на побутових питаннях, а зосередитися на результативній підготовці команди до змагань. Це високий результат не тільки для нашої команди і медуніверситету, а й для усієї вінницької області. Хочу наголосити, що у грудні 2022 р. ми стали срібними призерами Кубка Ліги України, а згодом здобули срібло на Чемпіонаті України. В історії команди це перший такий результативний сезон. Наші дівчата показали яскраву злагоджену гру, але все ж таки поступилися досвіду минулорічних чемпіонок, – розповіла головна тренерка команди і голова клубу, ​​доцент кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ Юлія Якушева. –  Наш головний благодійник та спонсор – компанія «ДоброДій», яку очолює Василь Мельникович, без його фінансової підтримки не було б наших успіхів на всеукраїнській спортивній арені. Команду також дуже підтримує ректор ВНМУ Вікторія Петрушенко, яка показує достойний приклад для всіх ректорів ЗВО України. Вікторія Вікторівна навіть приїздила на наші турніри, підтримуючи тим самим командний дух дівчат. Опікується нашим колективом також голова Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк та вінницький підприємець Олександр Суворов.

 «ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ» – єдина професійна команда жіночого волейболу у Вінницькій області. Цьогоріч 7 дівчат в команді вибороли звання майстра спорту, а чотири – виконали розряд на кандидата в майстри спорту. 

Від влади команду волейболісток із перемогою привітав Сергій Чернявський начальник управління спорту та рухової активності Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації. На запитання про потенціал команди та ймовірність перемоги в наступному році він зазначив, що великий спорт – це професіоналізм, титанічна робота над собою та своєрідна лотерея. Волейбол важкий командний вид спорту, де кожен гравець, для досягнення найвищого результату, має працювати, як один злагоджений механізм.

– Потенціал у молодої волейбольної команди колосальний, про що свідчать їхні здобутки. Я переконаний, що перше місце команди на чемпіонаті України не за горами, але мене більше хвилює їхня участь в чемпіонатах Європи, світу, а далі й Олімпійських іграх. Чому ні?, – висловив думку посадовець.

– Вітаю наш тренерський склад та гравчинь зі спортивними здобутками, які, я переконана, є й надбанням нашого університету, волейбольної ліги, спонсорів та Вінниччини загалом. Кожне, навіть маленьке досягнення, є вкладом у розвиток та розбудову нашої області. Ви на відмінно виконали місію представлення Вінниччини на теренах України, і я сподіваюся, що цим ви не обмежитеся. У цих прекрасних дівчат відмінна спортивна форма, що передається кінцевому результату гри, але хотілося б, щоб за досягненнями в спорті дівчта не забували про свої власні мрії та особисте життя, – наголосила ректорка ВНМУ Вікторія Петрушенко. – Користуючись нагодою, хочу звернутися через газету до бізнесу Вінниччини, аби вони звертали свою увагу на наші спортивні команди та підтримувати їх фінансово, брали шефство над молодими перспективними спортсменами та просувати їх до спортивного Олімпу.

– Відколи Вікторія Вікторівна заступила на посаду ректора університету ми відчули її всебічну підтримку та вболівання за долю спорту, вона навіть двічі виїздила на спортивні матчі до нашої команди. Вікторія Петрушенко – наш енергетичний оберіг, наше світло, яке надихає і клуб, і особисто мене діяти і вигравати. «ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ» – це апріорі не комерційний проєкт, більше благочинна місія нашого підприємства. Він не приносить прибутків, натомість вимагає значних фінансових вливань. Але дівчата з команди гідні хорошого забезпечення і за це віддаються спорту сповна. Я пообіцяв спортсменкам, що допоможу їм стати майстрами спорту і зробив більше, ніж міг. Коли взявся опікуватися клубом, то думав, що швиденько наведу порядок, але війна внесла свої корективи і довелося розпорошувати підтримку і викладатися на потреби нашої армії задля великої перемоги, – наголосив столичний бізнесмен Василь Мельникович директор і засновник ТОВ «Майбутнє будуємо разом», виробник добрив ТМ «ДоброДій», віце-президент агро кластера «Дністер», президент команди «ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ».

Про враження від фінальної гри та свої плани на майбутнє нам розповіла капітан команди «ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ» Валерія Якушева. 

– У спорт мене привела мама. У волейболі я з 6 років, але це не було так, що прийшла і залишилася. Був час пошуку себе, коли займалася танцями. За час спортивної кар’єри працювала з різними тренерами, але врешті повернулася до мами – Юлії Якушевої. У Суперлізі я граю з 14 років. Як капітан команди, я маю бути психологічно стійкою, адже «слабкі» люди в спорті не затримуються, на мене рівняються і я повинна показувати приклад. Цьогоріч я отримала звання майстра спорту, чим дуже пишаюся, а далі хочу потрапити до складу національної збірної України з волейболу, – зазначила Валерія. – Враження від фіналу чемпіонату України залишилися позитивні, бо ми в кожній грі демонстрували свою боротьбу і жагу до перемоги. Команда зараз згуртована, як ніколи. Ми боремося одна за одну, допомагаємо, як на спортивному майданчику, так і поза ним. Це дуже впливає на результат, командну гру і взагалі на кожного гравця. 

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені