Краще менше, та краще

В Іванівській ТГ нині Хмільницького району поступили досить мудро. Насамперед тут не затягували із добровільним об’єднанням, тож дякуючи державним субвенціям встигли зробити дуже багато, у тім числі і стосовно доріг.

З моменту, коли стартував процес добровільного, а на завершальному етапі – адміністративного, об’єднання територіальних громад, проминуло понад 5 років. Часу не так уже й багато, щоб впоратися з одвічними сільськими проблемами, котрі накопичувалися десятиліттями, а головно – із незадовільним, а подекуди жахливим станом місцевих доріг.

У різних громадах до вирішення цих питань підійшли по-різному, зазвичай взялися висипати «вбиті» дороги щебенем і відсівом, щоб дорога вважалася із твердим покриттям. Зробили – поставили «галочку» у списку передвиборних обіцянок. З одного боку – воно нібито дешево й швидко, але з іншого – ненадійно і недовговічно. З часом щебінь заб’ється, розсунеться і перемішається з грунтом, а це означає, що згодом таку «дорогу» знову доведеться підсипати або витрачатися на так звані «ямкові» ремонти. І так з року в рік. Проблема ще й у тому, що в перспективі, коли навіть з’явиться фінансова можливість, асфальтом такий «замурзаний» щебінь не встелиш. Хоч-не-хоч, а доведеться його якось здирати і десь вивозити. На сміттєзвалище – ні, бо це будівельне сміття. Десь у лісосмугу – теж зась. Словом, ще та проблема, але відчують її пізніше.

Натомість в Іванівській ТГ нині Хмільницького району поступили досить мудро. Насамперед тут не затягували із добровільним об’єднанням, тож дякуючи державним субвенціям встигли зробити дуже багато, у тім числі і стосовно доріг.

По-друге, в сільській раді відразу вирішили, що витрачати кошти на щебенування доріг неефективно і непрактично. Тому кошти, у тім числі власні, почали вкладати у капітальне спорудження доріг, практично заново, суворо дотримуючись усіх норм і правил облаштування дорожнього покриття. Треба зазначити, що вартість прокладання асфальтованих доріг складає 600-1000 грн/м кв. Але тут, як кажуть: «Бачу ціль – не бачу перешкод». Звідси й результат. Від часу створення Іванівської територіальної громади, а це відбулося 29 жовтня 2017 року, по нинішній час зуміли прокласти більше 11 км нового асфальтованого покриття доріг місцевого та комунального значення. Що характерно, дорожні роботи проводяться не тільки у центральному селі, але й у старостинських. Тож в Іванові вже споруджено 3,315 км, в селі Гущинці – 3,32 км, у Слобідці – 4,5 км.

Це стало можливим завдяки коштам субвенції на розвиток інфраструктури, яку надавала держава громаді в якості заохочення процесу створення ОТГ, коштам служби місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області, участі в Конкурсному відборі об’єктів вулично-дорожньої мережі населених пунктів на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. І, звичайно ж, завдяки коштам підприємств-партнерів, які проводять свою виробничу діяльність на території громади, та власним коштам бюджету Іванівської сільської ради.

Як повідомили у сільській раді, Іванівська територіальна громада і надалі планує розширювати мережу доріг, які матимуть асфальтоване покриття. Для цього вже розроблено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт проїзної частини декількох вулиць в Іванові. Разом із тим замовлено проєктно-кошторисну документацію на ремонт дорожнього покриття в селах: Гущинці, Іванополі, Уладівці, Жигалівці, Пикові, Грушківцях,  Шепіївці, декількох вулиць у Байківці. Усе чітко розписано, що, де й коли, до метра. Такий підхід дає місцевим жителям певні гарантії, що й на їхній вулиці невдовзі буде свято.

Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені