КТ, УЗД, цифровий рентген:

у Жмеринській опорній лікарні відкрили перше в області сучасне приймальне відділення екстреної допомоги

У рамках програми Президента України «Велике будівництво» Жмеринська лікарня отримала 26,5 млн грн з державного бюджету на реконструкцію та оснащення першого поверху головного корпусу під відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги та реанімації. Реконструйоване приймальне відділення обладнали сучасним КТ, УЗД та рентгенівською системою.

На ремонтні роботи виділили 8,5 млн грн з державного бюджету та 5,8 млн грн з місцевого. Під час реконструкції замінили віконні та дверні заповнення, відремонтували внутрішні приміщення, замінили сантехприлади, відремонтували ганки, пандуси та козирки над вхідними дверима. Прибудували бокс для автомобілів швидкої допомоги та забезпечили доступність відділення для маломобільних груп населення. Під час реконструкції особливу увагу приділили пожежній безпеці та замінили всі інженерні мережі. У кабінетах КТ і рентген-діагностики зробили повний комплекс захисту від рентгенівського опромінення (для безпеки персоналу і пацієнта) та підвели централізовану систему подачі медичного кисню.

Нині всі приміщення відділення відповідають сучасним нормам із дотриманням вимог щодо маршруту пацієнта. Окрема історія – КТ дослідження. Жодна лікарня в районах Вінниччини до цього часу не мала власного томографа. Раніше провести комп’ютерну томографію можливо було лише на обласному рівні або ж у приватних медзакладах, які працювали на комп’ютерних томографах минулих поколінь.

Для оснащення сучасним діагностичним медичним обладнанням реконструйованого відділення з державного бюджету виділили ще 18 млн грн. Для його обслуговування та проведення обстежень навчили та підготували молодих медичних фахівців. І що ще важливо для пацієнта – відтепер високоякісна діагностика стала доступною за місцем проживання і безкоштовно.

Про важливість події розповів генеральний директор КНП «Жмеринська міська лікарня» Ростислав Боровський.

– Наше приймальне відділення переформатували у відділення екстреної та невідкладної допомоги. За європейськими стандартами такі відділення мають концентрувати у своїй структурі 10% всього ліжкового фонду лікарні. Тут проводитимуть діагностику, обстеження, постановку основного діагнозу та надання екстреної допомоги. Тож у стаціонарні відділення пацієнт поступає для подальшого лікування вже обстежений, – зазначив пан Боровський.

Очільник лікарні також відзначив, що нове обладнання дасть можливість надавати в майбутньому нейрохірургічні, кардіохірургічні послуги, які були доступні лише на обласному рівні. За рахунок власних коштів лікарні для облаштування та оснащення приймального відділення придбали меблі, ліжка та деяке медичне устаткування.

Довідка: КНП «Жмеринська ЦРЛ» розрахована на 190 стаціонарних ліжок. 120 ліжок перепрофільовано в інфекційні, з них реанімаційних 24 ліжка. До складу лікарні входить поліклініка потужністю 300 відвідувань за зміну. В закладі затвердили 430 штатних посад, працює 408 фізичних осіб. З них 48 лікарів, 176 медичних сестер. Протягом року в закладі отримують лікування  близько 10 тисяч пацієнтів, з них близько 6 тисяч звертаються за екстреними (невідкладними)  показаннями.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

за матеріалами прес служби Вінницької ОДА

Фото з ресурсу «Жмеринка-Сіті»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені