Кубок ректора здобули стоматологи

Спартакіада на здобуття Кубка ректора вперше відбулась у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова.

Пролунав Державний Гімн України, капітани команд урочисто підняли Державний Прапор, після цього почались захопливі змагання. Нагороди виборювали команди з футболу, баскетболу, волейболу та легкої атлетики – представники медичного факультету №1, медичного факультету №2, стоматологічного та фармацевтичного факультетів, факультету підготовки іноземних громадян. Спортсмени-студенти, тренери і наставники, викладачі, глядачі та всі небайдужі зібрались на майданчику університетського спорткомплексу. Спартакіада ВНМУ загалом зібрала понад 500 учасників.

– Висловлюю щиру вдячність та повагу студентам, молодшим колегам, що презентували справжній спорт високих досягнень! Без винятку всі команди демонстрували висококласну гру, виявили неабиякі здібності, відстояли честь факультетів. Глядачі щиро захоплювалися цим спортивним видовищем! Запевняю: університет докладатиме максимум зусиль для розвитку різних видів спорту, – зазначила очільниця ВНМУ професор Вікторія Петрушенко. – Усі талановиті спортсмени отримали заслужені грамоти та подяки. Наша воля до перемоги – незламна!

Які ж команди стали переможцями? Найбільш запеклою виявилась боротьба за футбольну першість. Результати футбольного турніру: І місце здобула А-команда медичного факультету №1, ІІ місце – команда факультету підготовки іноземних громадян, ІІІ місце – команда медичного факультету №2.

Високий рівень підготовки демонстрували і команди усіх факультетів із волейболу. Тут І місце виборола команда медичного факультету №2, ІІ місце – команда стоматологічного факультету, ІІІ місце – А-команда медичного факультету №1.

На баскетбольному п’єдесталі пошани найвищу сходинку посіла Б-команда медичного факультету №1, друге місце – команда майбутніх стоматологів, третє – команда фармацевтичного факультету.

У не менш азартній та видовищній легкоатлетичній естафеті І місце здобула Б-команда медичного факультету №1, ІІ місце – А-команда медфакультету №1, ІІІ місце – команда стоматологічного.

А найціннішим призом Спартакіади був Кубок ректора. Згідно з Положенням про Спартакіаду ВНМУ, підсумковий середній показник команд виявився таким: І місце – команда стоматологічного факультету, ІІ місце – Б-команда медичного ф-ту №1, ІІІ місце – А-команда медичного ф-ту №1, IV місце – команда медфаку №2, V місце – команда факультету підготовки іноземців, VI місце – команда фармфакультету. Отже, за підсумками змагань Кубок ректора-2023 здобули майбутні стоматологи, з чим їх і вітаємо.

Як розповіла звідувач кафедри фізичного виховання та лікувальної фізкультури ВНМУ професор Лариса Сарафинюк, раніше в університеті відбувалися окремі змагання між факультетами з різних видів спорту, але такої масштабної та масової Спартакіади  ще не було.

– Це була ініціатива Вікторії Вікторівни Петрушенко провести в цьому році таке змагання на нашому гарному стадіоні. Мета – пропагувати фізичну активність, адже за останніх кілька років рухова активність дітей та молоді значно знизилась. Ковід, потім напружена ситуація з повітряними тривогами… До речі, я була приємно здивована, що  цьогоріч першокурсники буквально вимагали від нас занять із фізичного виховання не дистанційно, а офлайн, навіть писали заяви, щоб надати їм можливість ходити в зал. І саме змагання першокурсників у березні-квітні стали своєрідною репетицією Спартакіади на Кубок ректора. Наша кафедра, колеги-тренери, студентське самоврядування активно  долучилися та провели колосальну підготовчу роботу. Також приємно, що деканати нас підтримали і допомагали студентам захистити спортивну честь їхніх факультетів, – розповіла Лариса Анатоліївна. – Кубок ректора буде перехідним призом. Сподіваємося, його щороку виборюватимуть команди різних факультетів.

До речі, нині деякі медичні вузи відмовилися від викладання фізичної культури, тоді як студенти Вінницького медуніверситету можуть вивчати фізвиховання та основи здорового способу життя як предмети за вибором. Ці дисципліни охоче обирають і вітчизняні студенти, й іноземні, адже розуміють, що фізична активність та «здоровий дух у здоровому тілі» є дуже важливими, особливо для майбутніх лікарів.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені