Кузня залізничних кадрів

Жмеринському вищому профучилищу виповнилося 100 років

Навчально-виховний заклад № 1 м. Жмеринка був заснований  1 лютого 1923 року під назвою «Жмеринська Залізнична школа учнівства» при п’ятій дільниці служби тяги Депо ст. Жмеринка Південно-Західної залізниці. Училище було у списку 50 залізничних училищ, що відкривались за розпорядженням народного Комісаріату шляхів сполучення.

У 1930 році школа робітничої молоді отримує назву ФЗН (фабрично-заводський навчальний заклад). Основний контингент якого складали безпритульні, вихованці дитячих будинків, сироти, напівсироти, діти з багатодітних сімей.

У довоєнний період було випущено майже чотири тисячі спеціалістів робітничих професій. Після звільнення України від окупантів училище повернулося з евакуації у глибокий тил. Згодом його передали у підпорядкування Південно-Західній залізниці. Тут налагоджується тісна співпраця з  локомотивним та вагонним депо, станцією відділку залізниці, дистанцією колії, підприємствами будівельного профілю. У 1964 році відбувся перший випуск помічників машиніста тепловоза. А через чотири роки навчальний заклад став середнім професійно-технічним училищем з трирічним терміном навчання.

Майже чверть століття директором училища працює   Владислав В’ячеславович Кузьмін – відмінник освіти України, відмінник профтехсистеми України, нагороджений нагрудним знаком Антона Макаренка. Це – людина з великим багажем знань, досвідом педагогічної роботи, активної життєвої позиції, запасом енергії та ентузіазму. Він – визнаний у колективі лідер, який дуже багато зусиль докладає для покращення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Владислав Кузьмін розповідає: «100 років – це ціла епоха. До цієї ювілейної відмітки ми пройшли крізь перипетії суспільно-політичних змін у державі, але з неодмінним прагненням – залишатися кузнею залізничних кадрів. З робітничої школи ми зросли до Вищого професійного училища. Жаль, що сторіччя нашого дому, де ми всі, як одна родина, де тепло і затишно, стабільно і надійно, затьмарене  війною. Чимало наших вчорашніх випускників сьогодні боронять священні рубежі України. А наші вихованці і весь колектив захоплені волонтерською діяльністю. Тож нехай наш заклад подарує світу ще багато великих людей, виховає не одне покоління і буде місцем, куди завжди хочеться повертатись.

Опановувати тонкощі професії залізничника до нас приїжджають учні з різних куточків України. Вони тут навчаються безкоштовно, а відмінники – отримують стипендію. Ми маємо 17 груп за різними напрямками професійної підготовки. Я пишаюся своїм колективом та особливо випускниками, багато з яких досягли високих трудових успіхів та кар’єрного зросту.

Сьогодні заклад не просто допомагає випускникам школи здобути професійну технічну освіту, а й співпрацює з багатьма підприємствами, установами та закладами для проходження практики, здобуття професійних навичок та здібностей і подальшого працевлаштування.

Бажаю колективу, здобувачам освіти, батькам здоров’я, миру, перемоги, а професійно-технічній освіті – гарних перспектив. Адже саме робітничі професії будуть необхідні у відбудові України».

У Жмеринці професія залізничника з давніх-давен вважається найпрестижнішою. Часто на залізниці працюють цілі покоління і династії жмеринчан.

З перших днів війни волонтерами стали працівники училища. Жінки і чоловіки згуртувалися і в позаурочний час плетуть маскувальні сітки, маруші, які допомагають нашим захисникам залишатися у безпеці. Волонтерська група «Маскувальні феї» має чимало подяк від командирів батальйонів та воїнів з фронту.

Волонтери виготовляють окопні свічки з воску, спеціальні «троянди» для розпалювання вогнища навіть в сирих умовах. Спільними зусиллями та завдяки співпраці з гуманітарними фондами вдається збирати допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, ліків, гумових чобіт, теплих килимів, бафів для укриття обличчя від холоду.

На вершині столітнього ювілею сьогодні Жмеринське училище посідає гідне місце серед професійних навчальних закладів нашої держави, і про це яскраво свідчать успіхи його фахівців та студентів.

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Фото з сайту навчального закладу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені