Кікімори від «Маскувальних Фей»

У Жмеринському вищому професійному училищі «Маскувальні Феї» працюють на перемогу над російськими окупантами. Приміщення майстерень навчального закладу з початку війни перетворилися на справжні волонтерські пункти, де плетуть маскувальні сітки і маруші (кікімори) для захисту наших військових і техніки від ворога, теплі коврики, топлять парафін і виготовляють окопні свічки, роблять парафінові «троянди» з тирсою і сухим папером для швидкого розведення багаття.

Як повідомляє інтернет-видання Жмеринка-сіті, з початку війни ці чарівні жінки вже сплели понад 1572 м кв. маскувальних сіток, зв’язали 67 пар в’язаних носків, 125 теплих килимків, 16 маруш (кікімор), 140 бафів для укриття від холоду обличчя та голови, виготовили понад 1500 окопних свічок, 4440 парафінових «троянд» для розпалювання вогнища, пошили 16 подушок.

За словами дівчат, найприємнішим є зворотний зв’язок, коли хлопці з передової дякують за підтримку, надсилають фото, що їм тепло у спальниках, які їм змогли дістати і пошити «Маскувальні Феї», а також вони відчувають себе захищеними з маскувальними сітками.

Майстрині розповідають, що кожен сюди приходить за покликом душі і серця з єдиним бажанням: допомогти нашим захисникам якнайшвидше повернутися додому живими і неушкодженими з Перемогою!

– З перших днів війни ми зрозуміли, що треба щось робити для підтримки наших захисників. Багато наших знайомих на фронті, і вони кажуть, що потрібно. Спочатку це були лише маскувальні сітки, а потім маруші, для захисту обличчя в теплі, почали відшивати бафи зі спеціальної м’якої тканини. Потім теплі коврики та подушки. Зараз ми співпрацюємо з волонтерами і фондами, які допомагають збирати на передову і продукти харчування, і медикаменти. Дякуємо усім, хто нас підтримує, адже один рулон ось такого спанбонду в піксель коштує понад 5 тисяч гривень.

У виробничих майстернях ВПУ дійсно панує особлива атмосфера доброзичливості, взаємопідтримки, любові до України, шанування наших звичаїв і традицій.

7 грудня, у Всесвітній день Української хустки, дівчата зробили флешмоб в українських хустинах і розповідали історії про квітчасті обереги, які зберігаються у їхніх оселях.

Тут кожен має свій власний фронт роботи і займається своєю справою. Все чітко, злагоджено, як механізм годинника.

– Якщо ви маєте змогу допомогти цим невтомним Феям у їх волонтерській діяльності, пишуть колеги з інтернат-видання,  приносьте металеві баночки та парафін, допомагайте фінансово для придбання спеціального агрополотна в піксель для маскувальних сіток і маруш…

Приходьте, тут будуть раді кожній допомозі для наших військових і доброму слову.

Разом легше наближати нашу Перемогу!

Підготував Віктор ЗЕЛЕНЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені