«Кіно» на стерні

Вихідний день, післяобідня пора… Їду через Красненьке. Ось уже село й позаду. Раптом на зібраному полі, ніби на велетенському екрані, не то метушилися, не то «плавали» жіночки у національному вбранні з акцентом на темних тонах. Хлібина, розстелена велика чорна хустка…

Було б це в іншому місці, ламав би голову: що відбувається? А оскільки в Красненькому, то все ясно: організаторка кількох народних колективів у місцевому будинку культури, поетеса-піснярка, сценаристка Ніна Метельська зі своїм колективом відпрацьовує чергову композицію – тут це звичне явище.

У мережах бажаючі мають змогу помилуватись жниварським обрядовим дійством авторства Ніни Метельської та Надії Шуляк. Із гуртом найталановитіших школярів вони також у полі тепло, ніжно, цікаво і «перепілочку виганяли», і «зайчика» танцювали, і давніми стравами пригощалися… Так, Ніна Іванівна впродовж десятиліть своє «культармійське» поповнення вишукує і визбирує завчасно. Навіть не в школі, а ще раніше – в дитсадочку. Тому село має низку найцікавіших колективів, включно з драматичним, тому тутешні ведучі часом «диригують» навіть заходами всеобласного масштабу…

Ясна річ, не зупинитись не міг. У першу чергу – аби вихопити з життя незаангажований знімок, упіймати буденну мить сільського життя: тут не було нікого з начальства, ніхто нікого ні до чого не спонукав – люди робили те, що підказувало серце.

  • Події в Оленівці, у знесених з лиця землі містах і селах, на спалених полях сходу і півдня налаштували на пошук потужного образу, – розповідає Ніна Іванівна. – Такого, щоб і трагізм ситуації змальовував, і твердою вірою в нашу Перемогу озброював:

Іди з Богом, Україно,

Іди, не хилися,

На землі святій, сердешній

Цвітом оновися…

  • Символіка полягає ще й у тому, – продовжує авторка слів, – що із зібраних на полі колосків наші жіночки спекли ось цей хліб. А то означає, що як би важко нині не було, неодмінно вистоїмо і переможемо. І хай поки що ми свою творчість знімаємо лише на звичайний смартфон, зате налаштували її на Шевченкову тональність, бо прагнемо до того, віримо в те, що її побачить вся Україна.

Микола КАВУН

Фото автора

Іллінецька громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені