Лиси «атакують» Піщанку

«Ще такого не було, а тепер маємо клопіт, – кажуть місцеві мешканці. – Лиси почувають себе у селищі, немов удома…»

І дійсно, тварини вештаються неподалік будинків людей вночі і вдень, як собаки. І йдуть вони до людей, звісно ж, не з «мирними намірами». Людей майже не бояться, тож роблять шкоду практично на очах: крадуть курей, гусей та іншу живність і птицю.

Зокрема, на вулицях Грушевського, Толстого, Рябчинської та інших повикрадали в багатьох людей свійську птицю. Лиси настільки знахабніли, що серед білого дня бігають по городах і вулицях вже з виводками малих лисенят.

Мешканці селища шоковані нахабністю тварин. Чотирилапі понаробляли нори у кінці запустілих городів і бігають Піщанкою настільки вільно, що навіть не лякаються криків людей на них.

Так що нині жителі селища мізкують над тим, аби позбутися непроханих гостей. Бо ж, крім того, що тварини завдають шкоди, вони ще й є носіями небезпечної хвороби – сказу.

У правлінні Піщанського товариства мисливців та рибалок, яке очолює Володимир Пальчик, мені пояснили, що відстріл лисиць і бродячих собак не входить до їхньої компетенції, а це могла б зробити селищна рада, яка б організувала місцевих мисливців. А селищна рада вважає, що цим питанням повинні зайнятися спеціалісти, які можуть провести відстріл таким чином, щоб не постраждали люди і домашня худоба.

Як би там не було, а наразі над селянами та їхньою птицею нависла неабияка небезпека. Лиси вже заселили майже всю територію Піщанки і поки що «відступати» не збираються. У цьому переконаний колишній головний ветлікар району, а нині пенсіонер Анатолій Чопик.

Тож як відвести навислу «лисячу загрозу» від Піщанки і навколишніх сіл? Як перехитрити лисиць? Над цим слід подумати всім, бо це з часом може призвести до великої біди з негативними наслідками.

Володимир БРЕНДУЛЯК,

Піщанська громада,

Тульчинський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені