«Лікує» пряниками

Вінничанка Наталя Головащенко – лікар-педіатр, матуся трьох донечок та кондитер із творчим запалом. До того, як зайнятися випіканням пряників, пані Наталя мала різні захоплення: в’язання, плетення гачком, малювання, нарощування та декоративний розпис нігтів гелем, але народження дітей додало в життя жінки свої корективи і спровокувало підсилення природного материнського інстинкту – смачненько і ситненько нагодувати своє чадо.

На дні народження своїх трьох донечок – Анастасії, Марії та Оленки – матуся самостійно готувала «солодкі» столи, які тепер прийнято називати кендібарами. Дивувала гостей капкейками, меренгою та іншими авторськими солодощами з обов’язковою фотосесію дітей, які із задоволенням ласують смаколиками. Скоро такі фотозаходи стали регулярними в родині Головащенків. Пані Наталя пекла, а дівчатка із задоволенням їли і позували на камеру. Донечки ставали першими дегустаторами матусиної випічки, а з часом і найпалкішими поціновувачами її кулінарної творчості. 

Аби навчитися випікати медово-імбирні пряники, Наталя Головащенко вирішила не витрачати дарма час на пошук свого ідеального рецепта, а одразу записалася і пройшла онлайн-навчання в кондитерки з Одеси. Справа потроху просувалася, кількість замовлень збільшувалася, додалися і дитячі майстер-класи з розпису печива. Карантин теж вплинув на роботу майстрині з виготовлення пряників. Вона почала все більше звертатися до роботи у форматі онлайн, а нині готує до виходу в світ свій авторський курс з тонкощів випікання та прикрашання медово-імбирного печива. Тож скоро всі охочі зможуть придбати собі уроки від Наталі Головащенко та навчатися новій справі у зручний для себе час.

– Я дуже люблю проводити час із дітьми, й не лише своїми. До декрету я довгий час працювала лікарем в центрі дитини «Малятко», роботу свою дуже любила, але морально доводилося важко. Зайнявшись пряниками, почала отримувати замовлення на проведення майстер-класів у школах та дитячих дошкільних закладах. Непомітно ця нова діяльність припала мені до душі. Робота з дітьми настільки захоплювала, що частенько за спілкуванням та творчістю ми просиджували зайвий час, – розповідає майстриня.

– Окрім пряничного напрямку, не так давно я почала опановувати випікання святкових тортів. От нещодавно виконувала замовлення – пекла торт для круїзної компанії, яка відзначала свій п’ятирічний ювілей. Замовлення ускладнювало те, що чіткого завдання мені не поставили, тож довелося все вигадувати і додавати деталі виключно на власний розсуд. За результат хвилювалася, бо не була впевнена, чи вгадала всі таємні побажання замовника, – розповідає майстриня «пряничних» справ. – На щастя, моє хвилювання розвіялося, коли мені надіслали фотозвіт із вечірки, де всі фотографувалися та смакували спеченим мною тортиком.

Аби пришвидшити виконання замовлень, пані Наталя придбала харчовий принтер, з ним робота перейшла на масовіший потік, але навіть за таких умов  у кожен пряник вона намагається вкласти часточку своєї душевної теплоти і стверджує, що випікання солодощів для неї – не робота і навіть не бізнес, а можливість зробити когось щасливим (особливо, якщо це стосується дітей), стати дотичним до чийогось свята та подарувати незабутні емоції.

Пропонуємо вашій увазі декілька страв від Наталі Головащенко

Вершкові капкейки

Інгредієнти: яйця – 3шт., цукор – 150 г,  дрібка солі, вершки 33% – 130 г, борошно – 150 г, розпушувач – 1 ч. л.

Приготування: на максимальній швидкості 5 хв. збити міксером цукор, сіль і яйця. Зменшити швидкість міксера до мінімальної і ввести борошно з розпушувачем. Вершки збити окремо на середній швидкості протягом 1 хв. В яєчну масу в два етапи вмішати лопаткою вершки. Заповнити капсули для капкейків (формочки) на 2/3. Випікати капкейки за 180°C близько 20 хв. (до сухої зубочистки).

Медове тісто (для пряників)

Інгредієнти: 200 г вершкового масла 72,5%, 180 г натурального меду, 1 ч. л. меленої кориці, 1 ч. л. меленого імбиру, 3 яйця, 250 г цукрової пудри, 1 ч. л. соди.

Приготування: розігріти до розчинення масло і мед, після цього додати спеції і соду. Перелити суміш в чашу міксера. Окремо збити яйця з цукровою пудрою і додати до масляно-медової суміші. Перемішати до однорідного стану і ввести частинами 700-750 г борошна. Тісто викласти в пакет і залишити в холодильнику мінімум на 6 годин.

Бісквітний «мох» для декору тортиків

Інгредієнти: 1 яйце, цукор – 12 г, мед – 30 г, борошно – 25 г, розпушувач – 5 г.

Збити яйце з цукром до посвітління яєчної маси, додати харчову фарбу (якщо потрібен декор певного кольору), додати мед і ще трішки збити. Вмішати борошно з розпушувачем. Розлити в паперові стаканчики і відправити в мікрохвильову піч на 4-5 хвилин.

Соковита риба, запечена в омлеті

Пісні сорти риби можна зробити соковитими, якщо заздалегідь правильно замаринувати і приготувати під яєчною скоринкою.

Інгредієнти: філе минтая / горбуші – 500 г, яйця – 5 шт., волоські горіхи подрібнені – 1/4 склянки, лимонний сік – 3 ч. л.,  перець чорний мелений, зелень, сіль.

Приготування: філе пісної риби, такої як минтай, горбуша, тріска, нарізати на невеликі шматочки і скропити свіжим лимонним соком.  Сіль і перець – за смаком.  Поставити  маринуватися протягом пів години.  Форму з високими бортиками змастити олією, покласти рибу, поставити на 10 хвилин у духову шафу. Збити курячі яйця в піну, посолити і поперчити. Можна додати подрібнені волоські горіхи і зелень.

Сумішшю залити рибне філе. Пекти страву протягом 10 – 15 хвилин до рум’яної скоринки. Якщо під час приготування омлет підніметься – його потрібно проколоти ножем або виделкою.  Подавати соковиту рибу, запечену в омлеті, прикрасивши свіжою зеленню.

        Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини надані Наталією Головащенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені