Лісгоспи області на весняному старті

«Крижопільський лісгосп» провів сертифікацію лісів.

На держпідприємствах лісового господарства Вінниччини все більше підприємств сертифікують систему лісоуправління за стандартами FSC. Нещодавно «Крижопільський лісгосп» також отримав статус сертифікованого підприємства. У січні проводився основний аудит, а у лютому підприємству видали сертифікат відповідності.

Лісова сертифікація – це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. У процесі лісової сертифікації оцінюється якість лісоуправління. Серед переваг, які отримує підприємство, маючи її – незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів контролю за якістю лісової продукції, вихід на ринки держав, які використовують виключно продукцію з сертифікованих лісів, демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.

– Під час проведення аудиту підтвердили, що існуюча система управління підприємства забезпечить збалансоване ведення лісового господарства, дотримання стандартів збереження, використання та відтворення лісових ресурсів, – зазначив директор підприємства Володимир Цимбалюк.

Крім того, крижопільські лісівники готуються до весняної лісокультурної кампанії. На всі ділянки, заплановані під заліснення, вже склали проєкти лісових культур. Головною породою при створенні лісових культур є традиційний для Вінниччини дуб звичайний. Лісівники Крижопільщини на поточний рік запланували відновити майже 97 га лісу.

Тульчинські лісівники в очікуванні весняної посадки лісу

ДП «Тульчинське ЛМГ» повністю забезпечене лісокультурним інвентарем та посадковим матеріалом, щоб здійснити навесні вчасне та успішне садіння лісу. Під час кампанії підприємство планує заліснити 116 га на землях державного лісового фонду та створити 6 га нових лісів. Це землі, передані для створення захисних насаджень селом Зяньківці Брацлавської ОТГ. На даний момент зареєстроване право власності на ці землі. Ділянка багато років пустувала, має досить значний схил – близько 20-25 градусів. А цієї весни тульчинські лісівники висадять на цьому крутосхилі сіянці дерев, які у майбутньому стануть лісом. Більшість лісових культур у держлісфонді та в нових лісах буде створено з дубом звичайним із введенням супутніх порід. Для проведення лісокультурної кампанії в 10-й строк буде залучено 300 працівників. На сьогодні уже укомплектовано 23 ланки.

Взимку ж лісівники готують снігові ями – традиційний спосіб для зберігання посадкового матеріалу у стані біологічного спокою. Сьогодні на всіх лісокультурних площах закладено 12 снігових ям та 1 яма з льодом. А оскільки зима цього року щедра на сніг, то ця робота продовжується. Загалом по всіх лісництвах Тульчинського ЛМГ планують закласти понад 20 снігових ям.

 Крім того, тульчинські лісники визначають оцінку впливу на довкілля. Зазначимо, що процедура проведення оцінки впливу порівняно нова для лісового господарства Вінниччини. Нещодавно у лісових угіддях ДП «Тульчинське ЛМГ» проводилась оцінка впливу на довкілля. Виконували процедуру згідно із договором із підприємством «Український центр екології ґрунтів», за участю кандидата сільськогосподарських наук, ученого-агронома, агрохіміка, грунтознавця Валерія Грекова. Для цього у кожному лісництві Тульчинського ЛМГ брали ґрунтові проби, таким чином було проведено дослідження безпечної лісогосподарської діяльності із визначення впливу на ґрунтовий покрив.

У Гайсині завершили облік диких тварин

Завершили підрахунок лісових мешканців лісівники ДП «Гайсинський лісгосп». Адже облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин завжди проводиться на початку року в мисливських угіддях державних підприємств Вінницького ОУЛМГ. За результатами їхнього обліку на початок  року в мисливських угіддях лісгоспу нарахували 38 кабанів, 298 козуль, 28 оленів, 42 лані, 38 борсуків, 38 лисиць. Для підрахунку дичини лісівники використовували різні методи: шумового прогону, спостереження у місцях підгодівлі, підрахунок слідів, опитування майстрів лісу.

За результатами «зимового перепису» визначається видовий склад, встановлюються місця проживання тварин, міграції, територіальне розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь. Такий захід дозволяє забезпечити раціональне та невиснажливе використання державного мисливського фонду, встановити об’єктивні ліміти добування мисливської фауни на наступний сезон полювання.

Могилів-подільські лісівники проводять рубки догляду.

Для лісівників Вінниччини немає перерви чи відпустки у лісокультурному циклі робіт. Однією з надважливих – виконання рубок догляду: освітлення, прочищення, проріджування, прохідна рубка. Це фізично важка справа, яка є затратною у плані використання людських ресурсів. ДП «Могилів-Подільський лісгосп» залучає до цих робіт професійних лісівників та новітні механізми, які спрощують цю важку працю.

– Нині підприємством проведено рубки догляду у молодняках на площі 89 га: освітлення – 65 га, прочищення 24 га, – розповів головний лісничий підприємства Олександр Хомич. – З цього обсягу значну частину робіт провели механізованим способом. Зокрема у Джуринському лісництві, де найбільший обсяг рубок у молодняках, 26 га освітлень проведено подрібнювачем «Kansas–170» в агрегаті з трактором МТЗ–892. Виконав цю частину роботи тракторист О. Прокоф’єв. Також у Моївському лісництві з початку поточного року 11 га освітлень провели з допомогою мульчера «Orsi W-Forrest 1700» в агрегаті з трактором МТЗ – 892 (виконував роботу тракторист С. Слізевський).

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

За матеріалами пресслужби Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені