Маєте кози та вівці? Тоді отримуйте гроші!..

Однак не баріться, адже в Україні термін подачі пакету документів для отримання дотації за утримання кіз та овець завершується уже 30 червня.

За роз’ясненнями ми звернулись до директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка:

– На допомогу від держави можуть розраховувати юридичні та фізичні особи-підприємці, зокрема й сімейні фермерські господарства, які утримують кізочок, козематок, ярок та вівцематок. Саме на них і розрахована державна програма з підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Відтак, держава на безповоротній основі за утримання кіз та овець надає дотацію розміром одна тисяча гривень за кожну наявну кізочку, козематку, ярку та вівцематку, яких було ідентифіковано та відповідним чином зареєстровано на 1 січня нинішнього року.

– Які документи слід підготувати для отримання дотації?

– Насамперед слід подати заявку. Потім довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком, копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами. Так звана форма № 24 (річна) станом на 1 січня. Останнє стосується і суб’єктів господарювання юридичних осіб. Також надати копії реєстраційних свідоцтв овець чи кіз, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин. І на завершення надати інформацію про всіх осіб, котрі впродовж бюджетного року є отримувачами  державної підтримки розвитку тваринництва, а також про зміни стосовно таких осіб.

– Куди звертатись і до якого часу слід подавати документи?

– Вчасно поданими вважаються заявка та документи, які надійшли до нашого департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації та зареєстровані в системі документообігу до 1 липня поточного року. При цьому документи, подані не в повному обсязі, повертаються впродовж п’яти робочих днів, а заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

– При цьому хочу зазначити, – зауважив Володимир Мережко, – для нарахування дотації за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, дотація нараховується на ту кількість поголів’я, що зазначене у формі № 24 (річна) та підтверджене Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин. А для нарахування дотації за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є фізичними особами-підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, та власниками кіз та овець, дотація нараховується на ту кількість поголів’я, що зазначене у Єдиному державному реєстрі тварин станом на 1 січня поточного року. 

У разі зменшення поголів’я кіз та овець на 1 січня наступного року порівняно з поголів’ям, на яке було отримано дотацію за утримання кіз та овець, бюджетні кошти, отримані суб’єктами господарювання, які є власниками кіз та овець, повертаються до державного бюджету в повному обсязі.

Записав Данило ВУДКАР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені