Митрополит Симеон закликав «колег» вийти з Московського патріархату

Як повідомили у Вінницько-Барській єпархії ПЦУ, митрополит Симеон звернувся до митрополитів УПЦ (МП): Вінницького та Барського Варсонофія, Тульчинського та Брацлавського Іонафана, Могилів-Подільского Агапіта. Він звернув увагу на підтримку Російською православною церквою війни в Україні та закликав ієрархів УПЦ (МП) розірвати будь-які відносини з Московським патріархатом. За його словами, для цього не потрібно чекати на рішення Архієрейського собору.

«В Україні вже існує Помісна автокефальна Православна Церква, 15-а у диптиху сестер-церков Православного світу. І в цій церкві на вас чекають, щоб разом розділити радість молитви та причастя. Я пропоную вам єдність у Христі, без відстрочок та пошуків довгих і сумнівних шляхів. Разом із вами ми будемо свідчити перед всім Православним світом про антихристиянську сутність ідеології «русского міру», фактично про єресь, яка запустила процес руйнування Російської церкви зсередини. Ми з вами разом маємо свідчити про єресь РПЦ, яка не давала українцям об’єднатися в єдину церкву впродовж десятиліть», – сказав митрополит Симеон. 

Він також нагадав, що Патріарх РПЦ Кирил відкрито підтримав дії російської влади, а ініціативу українських священників УПЦ (МП) не поминати його під час богослужіння назвав розколом.

Перед цим митрополит Вінницький та Барський УПЦ (МП) Варсонофій оприлюднив відеозвернення до президента Росії, в якому закликав до припинення війни.

«Пане президенте Російської Федерації Володимире Путін, я звертаюся до вас у цей дуже складний час для нашої країни, для нашої Батьківщини України. На нашій землі триває війна, ваші війська вбивають мирних людей, гинуть воїни, гинуть дітки, авіація обстрілює мирні міста. Напередодні Прощеної неділі, а також Великого посту я звертаюся до вас із закликом про припинення бойових дій. Щоб шляхом переговорів досягнути мирног процесу в цей складний час», – зазначив митрополит Варсонофій. 

Також 17 березня він сказав, що очолювана ним єпархія приймає біженців, збирає гуманітарну допомогу для постраждалих та ЗСУ, а їхні віряни записуються у територіальну оборону…

Ще 8 березня була поширена інформація, що через військову агресію Росії проти України кілька священнослужителів УПЦ (МП) на Вінниччині виступили з відеозверенням, в якому засудили Росію та висловили прохання щодо канонічного відокремлення від Московського патріархату «задля збереження церковного миру в Україні». Проте наразі жоден із трьох очільників єпархій УПЦ (МП), що діють в області, цю ініціативу не підтримав. 

Хоча УПЦ (МП) називає себе окремою «Українською православною церквою» і намагається заперечувати залежність від Москви і кремля, проте в чинному Статуті про управління УПЦ (МП) вказано, що ця церква є «самокерованою частиною РПЦ», рішення Помісного і Архієрейського Соборів РПЦ є для неї обов’язковими, Предстоятель УПЦ (МП) обирається єпископатом УПЦ (МП) та благословляється Патріархом Московським, новообраний предстоятель УПЦ (МП) має прибути до «Патріарха Московського і всієї Русі» для отримання Благословенної грамоти; УПЦ (МП) з’єднана з Помісними Православними Церквами через Російську Православну Церкву; Устав УПЦ (МП) схвалюється «Патріархом Московським і всієї Русі» тощо.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені