«Ми тяжко працювали і співали»

Вітання з 95-річним ювілеєм приймала жителька Козинецького старостинського округу Турбівської громади Меланія Гнатюк.

Народилась Меланія Ульянівна 13 січня 1928 року. Змалку довелося важко працювати – оскільки мама хворіла, доводилось ходити замість неї на роботу в поле.

Коли Меланії було 13 років, почалась війна. Після звільнення України від нацистських загарбників пішла працювати в артіль на видобуток торфу. Потім тендітна 15-річна дівчинка працювала на карʼєрі, де доводилося ходити босою в холодній воді.

Далі було заміжжя та народження дітей. У ті часи не давали декретних відпусток, тому Меланія Ульянівна була і за куховарку, і за виховательку для своїх та сусідських малят. Потім знову робота в колгоспі – ланковою.

Важку працю Меланія Гнатюк завжди поєднувала з піснею. Пригадує, як раніше з піснями ходили на роботу, як тяжко працювали, втомлювалися, але співали, і здебільшого вона була заспівувачкою всіх пісень… А тепер вітати ювілярку піснями прийшов місцевий фольклорний колектив.

Трудового стажу має понад 40 років, а з виходом на пенсію трудилась у домашньому господарстві, допомагала дітям виховувати онуків, яких у бабусі п’ятеро, також має семеро правнуків.

«Дуже любить квіти, завжди вони у неї квітують від ранньої весни до пізньої осені. Вишивки на рушниках і скатертинах, мережива – це все робота її рук. Також зараз Меланія Ульянівна любить читати книги, які займають в її житті важливе місце. Людина з такою життєвою позицією гідна найкращих привітань та величезної поваги!», – зазначив на своїй фейсбук-сторінці Турбівський селищний голова Ігор Соць.

«…За багаторічну сумлінну працю, високу виконавську майстерність, за Ваші натруджені руки, які назавжди вкарбувались у пам’ять людей», – ідеться, зокрема, в Почесній грамоті від Турбівської селищної ради, яку разом із подарунками та квітами вручили ювілярці.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені