«Молитва за Україну» на ювілейному конверті

20 серпня Укрпошта ввела в обіг поштовий конверт із оригінальною маркою «30 років Незалежності України». Його спецпогашення відбулося 24 серпня у всіх обласних центрах України. На конверті та штемпелі використали візуальну символіку до святкування 30-річчя Незалежності України, яку створили за координації Міністерства культури та інформаційної політики України.

На марці також надрукували уривок з вірша «Молитва за Україну» юної письменниці, п’ятнадцятирічної вінничанки Олександри Бурбело, яка померла від важкої хвороби ще вісім років тому. Фотоілюстрацією ж до конверту стала творча робота Романа Михайлюка.

Ювілейний конверт випустили тиражем 350 тисяч примірників. Стати власником цього виробу мистецтва може кожен бажаючий. Продається він у всіх відділеннях «Укрпошти». Його ціна стартує від 10 гривень за одиницю. Зазначається, що, окрім художнього конверту, Укрпошта до 30 річниці Незалежності України також ввела в обіг поштову марку та поштовий блок із зображенням символу незалежності – Монумента Незалежності – тріумфальної 52-метрової колони, увінчаної статуєю Берегині-Оранти.

Цікаво, що раніше «Укрпошта» до Дня Незалежності України вже випускала два поштових блоки та дві марки: у 1994 році – блок «День Незалежності», у 1996 році – марка «День Незалежності. П’ята річниця незалежності України». А ще за п’ять років світ побачив блок «Проголосити 24 серпня 1991 року Україну незалежною демократичною державою» та марка «Україна. 20-річчя Незалежності».

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з відкритих інтернет-джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені