Молода професорка

Ямпільчанка Інна Гончарук – наймолодша в Україні професорка з економіки, проректор із науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності ВНАУ.

Активна життєва позиція, жага до знань, наполегливість та вміння відстояти свою думку дозволили молодій науковиці вже до 30-ти років зробити запаморочливу кар’єру, заявити про себе на стартап-майданчиках світу та стати наставником для талановитої молоді.

Інна Гончарук разом із сестрою близнючкою Тетяною відмінно закінчили ямпільську школу №2 ім. І. Богуна. Батьки дівчат були одночасно і їхніми вчителями: класним керівником та тренером.

–  У школі я любила точні науки – алгебру та геометрію, що й вплинуло на вибір моєї майбутньої професії. Під час навчання у школі брала активну участь у всіх шкільних, міських, районних, обласних предметних олімпіадах, спортивних змаганнях, концертах. Після уроків 5 днів на тиждень займалась спортом, відвідувала секцію з волейболу, маю І дорослий розряд. Спорт допоміг мені загартувати характер і навчитися працювати в команді, адже волейбол – це командна гра. Загалом у житті мені таланило на хороших вчителів і наставників, без них зараз не було б  і мене такої, –  розповідає про шкільні роки пані Інна.

– Згодом ми з сестрою вступили до ВНАУ на факультет економіки та підприємництва, хоча мали йти вчитися до столичного вишу. Нас там прийняли без конкурсу як спортсменок, але ми обрали для навчання наш аграрний. Тут ми отримали диплом магістра з відзнакою, продовжили заняття спортом, почали займатись науково-дослідною, громадською діяльністю, вступили до аспірантури та захистили кандидатські дисертації, пройшли закордонні стажування, брали участь у міжнародних конференціях університетів Чорногорії, Угорщини, Сербії, Польщі, Грузії, Франції, Словаччини, Туреччини, Німеччини, Болгарії тощо.

У 2020 році Інна Вікторівна захистила докторську дисертацію, а в цьому році стала наймолодшим в Україні професором з економіки. На сьогодні має трьох аспірантів, які під її керівництвом захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

– Я вимогливий керівник, з принциповістю та педантичністю ставлюсь до кожного завдання. Завжди працюю за принципом: «Роби, як я». Дуже не люблю неорганізованості та безвідповідальності, у роботі з великим колективом це неприпустимо. Якщо хочеш керувати колективом, то маєш сама пройти всі щаблі і розуміти, як зробити ту чи іншу роботу якісно. Власним прикладом показувати, як потрібно виконати завдання, і тільки тоді запитати підлеглого, що він зробив. Через це часом і страждаю, адже вільного часу взагалі не маю, – зізнається професорка.

Сестра Тетяна Ємчик (Гончарук) згодом очолила відділ аспірантури і докторантури. Завдяки її зусиллям у ВНАУ – найчисленніша аспірантура серед закладів вищої освіти нашої області і одна з найбільших в Україні. Нині вона перебуває в декретній відпустці, виховує двох діток.

– Пишаємось, що у 2018 році ми з сестрою стали лауреатами державної премії як найталановитіші молоді учені в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Горджусь тим, що стартап молодих науковців ВНАУ «Vibro-Mill» виграв Всеукраїнський фестиваль інновацій серед 240 стартапів. Ми також представляли Україну на міжнародному рівні – на University Startup World Cup у Копенгагені (Данія) здобули перемогу у номінації «So-MeAward», ставши найбільш пізнаваним стартапом, за який віддали свої голоcи понад 15 тисяч людей. На світовому кубку університетських стартапів були представлені проєкти з-понад 70 країн, ми змагались з іменитими університетськими стартапами з США, Австралії, Німеччини, Китаю та інших розвинутих країн. Зі студентами та молодими науковцями у 2018 році ми вибороли бронзову нагороду міжнародного молодіжного конкурсу «STARTUP-ПРОЄКТ» у Вірменії, – розповідає про численні успіхи молодих вчених ВНАУ Інна Вікторівна.

У червні минулого року Інна Гончарук стала стипендіаткою КМУ як молодий вчений. А у вересні перемогла у номінаціях «Науковий ментор» та «Винахідник року в галузі суспільних і гуманітарних наук» Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року», де змагалася понад тисяча номінантів із різних університетів України.

– Моя мрія, аби Україна увійшла до ТОР-10 інноваційних країн світу з розвиненими економіками. Розвиток стартап-культури в українських університетах та підприємницьких навичок у студентів і викладачів є важливою складовою створення ефективної екосистеми розвитку інноваційного підприємництва в Україні. Моя місія в університеті – створити таку екосистему, де народжуватимуться та досліджуватимуться нові ідеї, що здатні будуть змінити наш світ на краще, – розповідає про робочі плани пані Інна. – У ВНАУ навчаються студенти з 21 області України, але я завжди радію, коли чую, що студент чи колега саме із Ямпільщини. Маю аспірантку Вовк Валерію, кісничанку, і радію її успіхам.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з відкритих інтернет-джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені