Молодіжна рада взяла старт – попереду багато роботи

Мене звуть Яна Бень, народилась я у Вінниці, але проживала та зростала в мальовничому селі Борівка екс-Чернівецького району.  Після закінчення середньої школи поїхала на навчання до Варшави, де вивчала корпоративний менеджмент та управління. З дипломом   бакалавра повернулась до рідної України, де продовжила навчання. Отримала кваліфікацію магістр права у Національному університеті ім. Ярослава Мудрого у місті Харків та кваліфікацію магістр державного управління у Національній академії державного управління при Президентові України у Києві. Наразі я є аспіранткою Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського університету імені Тараса Шевченка. Як то кажуть, вік живи – вік навчайся.

З дитинства захоплювалась вивченням іноземних мов, історії, права та літератури. А міжнародні відносини та політика завжди були моїми улюбленими темами для вивчення. Вважаю, що людина навчається протягом всього життя, і тільки в такому випадку може розвиватись.

З дитинства мої батьки, дідусі та бабусі (а бабуся з дідусем у мене, до речі, вчителі історії та права), прищеплювали мені любов до рідного краю, моєї Батьківщини, навчали бути патріотом, любити та поважати свою країну. Напевно, саме тому вирішила повʼязати свою діяльність із юриспруденцією та державною службою. Маю досвід роботи в цих сферах, тому непогано розумію, як функціонує держава, та маю свої думки щодо того, що можна було б змінити або хоча б покращити. А починати  завжди потрібно з себе. Тому, коли я дізналась про створення молодіжних об’єднань при територіальних громадах, дуже цим зацікавилась, оскільки це не тільки можливість пізнати щось нове, а ще й стати корисною своїй громаді, що для мене є особливо цінним.

Що ж таке молодіжна рада? Це – консультативно-дорадчий, представницький орган з питань молодіжної політики, який покликаний сприяти взаємодії селищної ради, виконавчих органів громади та молоді, а також забезпечувати узгодженість дій у вирішенні питань, пов’язаних із життям молоді та її участю в усіх сферах життя громади, проведенням інформаційно-навчальної роботи серед молоді та консолідації молодіжного руху громади. Молодіжна рада в Чернівецькій ТГ функціонує з листопада 2022 року.

Метою діяльності молодіжної ради є створення умов для інтелектуального, морального, фізичного розвитку молоді, реалізації творчого потенціалу як у її власних інтересах, так і в інтересах громади, набуття досвіду роботи в органах місцевого самоврядування, можливість безпосередньої участі в формуванні місцевої політики, адже молодь – це майбутнє нашої країни.

Члени нашої ради різні за фахом, різні за віком, але з однаковими поглядами. У нашій команді є люди творчі та креативні, є підприємці, є математики, є юристи, є школярі та студенти, є автори віршів, є навіть графічні дизайнери, які розробляли та втілювали наше лого. Кожен є дуже сильною особистістю та має активну соціальну позицію, готовий долучатися до процесів прийняття рішень і реалізовувати ініціативи!

Загалом молодіжна рада Чернівецької ТГ налічує 33 члени. І, чесно кажучи, я приємно вражена активністю молоді в нашій громаді! І хочу відверто сказати, що нам пощастило з командою! Перш за все це тому, що кожному вдається приділяти достатньо часу та уваги ще й молодіжній раді, крім основної роботи та/або навчання, оскільки всі члени молодіжної ради працюють виключно завдяки власному патріотизму, адже жодна з посад не є оплатною, базується на громадській ініціативі та бажанні змінюватись на краще і розвиватись. Під час першого засідання, що відбулось наприкінці минулого року, всі члени були ну дуже активними, та нам вдалось занотували велику кількість ідей для проєктів, які хотіли б втілити в себе в громаді.

На жаль, війна вносить свої корективи, не все, що хочемо та плануємо, можна зробити вже і зараз, але ми будемо над цим працювати. Наприклад, ось кілька днів тому подали заявку на отримання гранту від Європейського Союзу для допомоги у створенні молодіжного простору, який, дуже сподіваємось, вдасться виграти! Якщо ж ні, тоді будемо потроху створювати його своїми силами. Зараз це наш основний пріоритет – створити функціональний молодіжний простір, де б молодь та діти з нашої громади могли якісно проводити час та мали простір для заходів. Також плануємо, щоб він був обладнаний для полегшення доступу для людей з особливими потребами, а також маломобільних груп населення. А для втілення цього нам не обійтись без підтримки.

Дуже цінною для нас є підтримка селищної ради. Селищний голова Олена Петрівна Бень надзвичайно активно підтримує та заохочує молодіжний рух у громаді. Завдяки допомозі саме селищної ради вже потроху почались ремонтні роботи в приміщенні, де буде розташований молодіжний простір.

Але ж не простором єдиним. Також ми займаємось патріотично-просвітницькою діяльністю серед молоді громади. До Дня єднання, наприклад, запустили флешмоб «Українські класики єднають молодь Чернівеччини», сутність якого полягає в популяризації українських письменників. По закінченні плануємо змонтувати відео, яке можна буде переглянути на наших сторінках в соціальній мережі Facebook «Молодіжна Рада Чернівецької ТГ» та Instagram @molod_prostir.chernivtsi. Не буду розкривати всі секрети, краще переглянете.

І взагалі, ми вважаємо, що найкращим експертом у вирішенні питань, проблем та розвитку молоді є сама молодь. Ми пишаємося тим, що ми є командою та працюємо разом задля досягнення спільної мети – зробити нашу громаду кращою та комфортнішою! Впевнені, що наша робота принесене гарний результат, адже молодь – це ті, хто рухає світ своїми ідеями, енергією, силами та, звісно, діями і змінює його на краще!

Яна БЕНЬ, голова молодіжної ради Чернівецької громади

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені